Informační centrum ve Frenštátě pod Radhoštěm má spoustu novinek

Letní turistická sezóna je v Turistickém informačním centru Frenštát pod Radhoštěm (TIC) v plném proudu. Denní návštěvnost v posledních týdnech stále stoupá. Průměrně přijde do centra až 200 osob za den. Návštěvnost sleduje nově automatický sčítač průchodů. Pro letní sezónu si frenštátské „íčko“ připravilo řadu novinek, od nové kolekce tištěných propagačních materiálů a triček a čelenek v jednotícím designu Radegastových Beskyd, přes turistické a upomínkové materiály vztahující se k městu a stému výročí vzniku Československa jako například výroční turistická známka připomínající návštěvu T. G. Masaryka ve Frenštátě pod Radhoštěm, po rozšíření sortimentu turistických vizitek o nové absolventské.

„Návštěvnost nově měříme automatickým sčítačem průchodů, který je nainstalován u vstupu do „íčka“. Zhruba 90 % návštěvníků v období června až září jsou turisté a návštěvníci města, zbytek pak frenštátští obyvatelé,“ uvedla Patricie Pustějovská, referentka TIC Frenštát pod Radhoštěm. Druh sčítače, snímá nově návštěvnost v našem městě, je umístěn také ve všech certifikovaných turistických informačních centrech v České republice. Koordinaci zajišťuje Asociace turistických informačních center v ČR (A.T.I.C. ČR), pod kterou spadá i frenštátské turistické informační centrum.

Turisté a návštěvníci se nejvíce zajímají o turistické atraktivity nejen Frenštátu, ale i celého regionu. U rodin s dětmi převažují dotazy na Naučnou stezku Beskydské nebe. Využívají též možnost si v TIC zakoupit vstupenky na akce, jízdenky a upomínkové předměty. „Pro turisty máme připravené nové suvenýry a propagační materiály. Představují hlavní atraktivity města – radnici, muzeum, originál sochy Radegasta, Naučnou stezku Beskydské nebe a také okolí jako jsou například Pustevny, Radhošť a Velký Javorník,“ doplnila Patricie Pustějovská.

V rámci oslav 100. výročí vzniku samostatného československého státu je turistům k dispozici nové razítko s prezidentem T. G. Masarykem a k zakoupení pak výroční turistická známka a nálepka, které připomínají návštěvu prvního prezidenta ve Frenštátu pod Radhoštěm. „Pro sběratele turistických vizitek jsme zajistily vydání tří absolventských vizitek. Vizitky se týkají rodinného multižánrového festivalu Horečkyfest, ultramaratonu Beskydská sedmička a tradičního Martinského trhu. Během této sezóny se sběratelé mohou těšit na další absolventské vizitky, které budou na podnět našeho TIC vydány k akcím Svátek dřeva a Frenštátské slavnosti,“ uzavřela referentka TIC.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.