Search
Close this search box.

Indiáni zahájili přípravu na ledu

Zatímco venkovní teplota se pomalu šplhala ke třicítce, uvnitř zimního stadionu v Plzni bylo příjemně. Studený vzduch stoupal od nového ledu, na který se brusle doposud nepostavila, a navozoval typickou hokejovou atmosféru. Po úspěšném třetím místě loňské sezony, nutné suché přípravě a pohodových týdnech dovolené jsou hráči opět na začátku.

Po pondělních výkonnostních testech hokejoví indiáni zahájili v úterý 24. července rozhodující část přípravy na novou extraligovou sezonu. Tréninkové dávky na ledě začaly. Na led vyjelo jako první brankářské duo Kristián Kolář a Dominik Frodl společně s trenérem Rudolfem Pejcharem. Hokejisté byli rozděleni do dvou skupin.

Nový led přivítal první dvanáctičlennou skupinu hokejistů, dalších jedenáct začalo kruhovým tréninkem v posilovně. Vyjma amerických hráčů, kteří dorazí začátkem srpna, se tým sešel kompletní. Trenéři měli k dispozici navíc hráče, kteří se v Plzni připravují na zámořskou soutěž. Trénovali i brankáři Marek Mazanec, Pavel Francouz, útočník Jan Kovář a obránci David Sklenička a Michal Moravčík. Trenérský štáb se sešel ve složení Ladislav Čihák, Jiří Hanzlík a Jaroslav Špaček.

Hlavní kouč Ladislav Čihák jako nejpovolanější naznačil to, jak by pro následující sezónu mohly být poskládány jednotlivé útoky. „Do první lajny určitě počítáme s Milanem Gulašem a Václavem Nedorostem, doplní je jako centr Vojta Němec. V druhé lajně bychom chtěli Davida Stacha s Mírou Indrákem a Ondru Kratěnu na centra. Třetí lajnu zatím máme Jardu Kracíka s Denisem Kindlem a s Honzou Eberlem. A ve čtvrté lajně se o to poperou ti mladí. Ještě pokukujeme po jednom hráči, možná by ještě někdo mohl přijít. Uvidíme. Ale teď nejvíce řešíme gólmana. To by se mělo rozhodnout do konce tohoto týdne. U beků bude naší velkou oporou Peter Čerešňák a Jakub Kindl, k těm bychom chtěli přiřadit nějaké mladé beky, Lukáše Kaňáka nebo Davida Kvasničku. Máme tu Romana Vráblíka, Lukáše Pulpána, Nicka Jonese, nově se představí Conor Allen,“ upřesňuje Ladislav Čihák.

Seznam hráčů, kteří byli na ledě při prvním tréninku:

Brankáři: Dominik Frodl, Kristián Kolář (Marek Mazanec, Pavel Francouz)
Obránci: Peter Čerešňák, Jakub Kindl, Lukáš Kaňák, David Kvasnička, Roman Vráblík, Lukáš Pulpán, Jakub Sysel (Michal Moravčík, David Sklenička)
Útočníci: Milan Gulaš, Václav Nedorost, Vojtěch Němec, David Stach, Miroslav Indrák, Ondřej Kratěna, Jaroslav Kracík, Denis Kindl, Jan Eberle, Matyáš Kantner, Jakub Pour, Petr Kodýtek (Jan Kovář, Václav Karabáček)

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním: na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient