Indiáni porazili Klatovy vysokým rozdílem šesti gólů

(Aktualizováno před )

Jak se již stalo tradicí posledních let, indiáni opět zakončili období příprav na ledě Klatov. Nyní je již čeká Liga mistrů. Druholigové Klatovy před indiány velký respekt neměly a již po jednadvaceti vteřinách hry doklepl do sítě pokus Kristla Vojtěch Tulačka. Navýšit náskok mohl Vracovský, jenž se řítil na Milčakova sám ze strany, gólman indiánů zasáhl lapačkou. Indiáni odpověděli staronovou posilou. Straka předložil na pravý kruh Preisingerovi, jenž z první trefil vzdálenější tyč. Klatovy ale varování nevzaly vážně a po chvilce Denis Kindl oslovil mezi kruhy nehlídaného Vojtěcha Němce, jenž zavěsil přesně pod víko. Modrobílí následně přestáli početní výhodu a vzápětí mohli dokonat obrat v utkání. Stejný hráč ovšem těsně minul zařízení po příhře Kracíka zpoza branky. A do třetice Němec! V oslabení jej před Beranem našel Eberle, puk zastavil mladý brankář vyrážečkou. Podobný zákrok přišel i proti Kodýtkovi, jenž se na brankoviště proháčkoval až ze středního pásma.

Prostřední část začala stejně, jako její předchůdkyně. Tedy brankou Klatov. Finální příhru opět vymyslel Kristl, tentokrát zpoza branky. Před ní se z první opřel do puku David Roubal a jeho barvy opět vedly. Vyrovnat mohl vzápětí Preisinger, jenž se hnal na Berana z levé strany, ten odolal. Plzni následně nepomohla ani přesilová hra, v plných stavech ale již udeřila. Vojtěch Němec se proháčkoval až na brankoviště, kde vše završil dalším blafákem. Obrat málem dokonal po hezké teči pokusu Straky Eberle, Beran se stihl přemístit. Poté obě mužstva prostřídala gólmany, Milčakova nahradil Frodl, Berana Kolář. Ten měl vstup do utkání těžší, protože po zhruba půlminutě hry se ihned po buly trefil z levého kruhu do horního růžku Jan Holý. Srovnat mohl v přečíslení dva na jednoho Josef Roubal, který vzal situaci na sebe a vypálil, Frodl odolal. Z protiútoku pak vyslal Straka do sóla Jaroslava Kracíka, jehož první pokus gól neznamenal. Plzeňský šikula ale rychle objel branku a náskok již navýšil. Pátou branku v domácí svatyni měl na svědomí Matěj Kolda, který si několikrát vyměnil černý nesmysl s Eberlem a nakonec trefil chirurgicky přesně. Před druhou sirénou ještě dokonal hattrick v utkání Vojtěch Němec, který doklepl vyraženou střelu Jakuba Kindla při dvojnásobné početní výhodě.

Poslední dvacetiminutovku načal Matiášek z pravého kruhu, dělovku pod břevno ale vytáhl Frodl. Udeřila tak znovu Plzeň. A nebyl u toho nikdo jiný než Vojtěch Němec. Toho vyslal do sóla Pulpán a letní posila indiánů nadvakrát rozvlnila síť. Domácí mohli odpovědět v přečíslení dva na jednoho, Reitspies ale střelou neuspěl. Dvakrát to pak v rychlém sledu zkoušel Eberle. Nejprve mezi kruhy protečoval těsně nad, vzápětí dorážkou nenašel mezírku mezi betony. Extraligovém celku tak k další trefě pomohla až početní hra. Tu po Kracíkově pobídce využil pátým zářezem v utkání ranou do horního růžku Vojtěch Němec. Tečku za utkáním udělal Allen, jenž z levého kruhu vypálil do bližší tyče. Diváci tak v Klatovech viděli deset branek, indiáni zapsali v přípravě čtvrtou výhru z pěti utkání.

HC KLATOVY – HC ŠKODA PLZEŇ 2:8

Branky a nahrávky: 1. Tulačka (Kristl), 22. Tulačka (Kristl, J. Roubal) – 9. Němec (D. Kindl), 30. Němec (Vráblík), 32. Holý (Kracík), 33. Kracík (Straka), 37. Kolda (Eberle), 39. Němec (J. Kindl), 45. Němec (Pulpán), 54. Němec (Kracík). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:8.
HC Klatovy: Beran (31. Kolář) – Houfek, Šiler, Sysel, Slavík (C), Houdek, Staněk, Váchal – Tulačka (A), J. Roubal, Kristl – Matiášek, Vavřička, Vracovský – D. Roubal, Hanzlík, Uhlík (A) – Markov, Vlček, Červenka – Reitspies.
HC Škoda Plzeň: Milčakov (30. Frodl) – Allen, Kaňák, J. Kindl (C), Holý, Pulpán (A), Vráblík – Kantner, Kracík (A), Kolda – D. Kindl, Němec, Kodýtek – Straka, Preisinger, Eberle.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz