Search
Close this search box.

Indiáni doma popáté padli, tentokrát s Třincem

Indiáni v pátek vybojovali cenné body na ledě silného Mountfieldu, v neděli je čekal další tvrdý oříšek – lídr z Třince!

A ten začal lépe. Marcinko dostal mnoho prostoru mezi kruhy, Frodl však vytěsnil mimo. Poté se ale již Slezané radovali. Roth našel zpoza branky před ní Martina Růžičku, který bekhendem poslal černý nesmysl k levé tyči. Poté na sebe vzal přečíslení tři na dva Bukarts z levého kruhu, domácí gólman uzmul kotouč do své moci. Dali o sobě vědět i domácí. Straka vlétl do pásma a tvrdě vypálil, Hrubec zakročil lapačkou. Zkoušel to i Gulaš z pravého kruhu a jen těsně minul vzdálenější tyč. Následně se početní výhody dostalo hostům, avšak paradoxně nejvíce zahrozili modrobílí. Znovu Straka se dostal k zakončení mezi kruhy a rozezvučel brankovou konstrukci. Přestože oba celky hrály velmi aktivně, na branky si fanoušci museli počkat.

Druhé dějství načal Stach, jenž si mezi kruhy potáhl kotouč na bekhend, překonal Hrubce, jenže orazítkoval pouze levou tyč. A domácí tlačili dál. Ze stejné pozice Indrák těsně přestřelil, Gulašův pokus z levého kruhu zase gólman Třince uzmul do lapačky. Za hosty se ozval Svačina, který také působil na západě Čech, z otočky z osy hřiště našel jen náruč připraveného Frodla. Poté vzal na sebe přečíslení dva na jednoho Jakub Kindl, dělová rána Hrubcovi nadělala velké problémy. Muž s maskou Ocelářů se činil i poté, když ve dvojnásobném oslabení skvělým přesunem vychytal Stacha u levé tyče. Fotbalový stav 0:1 tak trval dál.

Ihned po úvodním buly třetí části se do sebe pustili Indrák s Adámkem, lépe si vedl domácí hráč. Poté Třinec zahrozil v početní výhodě. Frodl betonem jen tak tak vytáhl ránu Wereka, Svačina dorazil jen do boční sítě. Na druhé straně vypálil Gulaš z levého kruhu těsně mimo. Lépe si vedl Ethan Werek, který vlétl do pásma Západočechů a zavěsil do pravé šibenice. Po chvilce navíc táhl Ondřej Kovarčík přečíslení svých barev a jeho přihrávku z levé strany si domácí srazili do vlastní sítě. Další trefu měl na holi Chmielewski, z první však z mezikruží na Frodla nevyzrál. V závěru zápasu ještě vykřesal jiskřičku naděje pro modrobílé David Stach dorážkou na brankovišti, jenže následnou hru bez brankáře rychle potrestal ranou přes celé kluziště Vladimír Svačina. Hosté tak zapsali jubilejní desátou výhru, Plzeň naopak pátý domácí nezdar.

HC ŠKODA PLZEŇ – HC OCELÁŘI TŘINEC 1:4

Branky a nahrávky: 59. Stach (J. Kindl, Gulaš) – 5. Martin Růžička (Roth), 48. Werek (M. Doudera), 51. O. Kovařčík, 59. Svačina (Polanský). Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4. Rozhodčí: Hradil, Pavlovič – Pešek, Špringl.
HC Škoda Plzeň: Frodl (Miltchakov) – J. Kindl (A), Jones, Pulpán, Čerešňák, Allen, Vráblík, L. Kaňák – Indrák (A), Stach, Gulaš (C) – D. Kindl, Kracík, V. Němec – Straka, Kodýtek, Eberle – Kantner, Preisinger, Pour.
HC Oceláři Třinec: Hrubec (Kváča) – Gernát, Adámek, Galvinš, D. Musil, M. Doudera, Roth, Matyáš – Hrňa, Marcinko (A), Martin Růžička (A) – Adamský (C), Polanský, Svačina – Roberts Bukarts, Werek, Dravecký – Chmielewski, Cienciala, O. Kovařčík.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient