I v příštím týdnu se dočkáme tropického počasí

Pro někoho je to úžasná zpráva, jiného při tom po zádech poleje ještě větší proud potu. I v srpnu nás čekají tropy.

Celý tento týden zažívají obyvatelé České republiky tropické teploty. Přes den třicet stupňů Celsia, v noci kolem osmnácti.
A to samé nás čeká i v příštím týdnu. Denní teploty se budou pohybovat mezi 25 a 35 stupni, v noci mezi 14 a 12 stupni Celsia. Nejvíce horké počasí nás čeká hned na začátku týdne, v pondělí a v úterý by mohly na některých místech vystoupnout teploty na 34 °C, ve středu dokonce ještě o stupínek výše!

Nadále tak bude platit výstraha před možnými požáry zaviněnými dlouhodobým horkem a suchem.

K lehkému ochlazení má dojít až ve třetí srpnovém týdnu, bude „jen“ kolem 23 °C. V noci klesnou teploty na průměrných 11 stupňů.
Co se týká srážek v srpnu, budou podprůměrné až průměrné. Očekávají se spíše lokální bouřky či přeháňky. „Proto se situace v oblastech, kde přetrvává srážkový deficit, výrazně nezlepší,“ uvádí hydrometeorologové na svých stránkách.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.