Search
Close this search box.

I v příštím týdnu se dočkáme tropického počasí

Pro někoho je to úžasná zpráva, jiného při tom po zádech poleje ještě větší proud potu. I v srpnu nás čekají tropy.

Celý tento týden zažívají obyvatelé České republiky tropické teploty. Přes den třicet stupňů Celsia, v noci kolem osmnácti.
A to samé nás čeká i v příštím týdnu. Denní teploty se budou pohybovat mezi 25 a 35 stupni, v noci mezi 14 a 12 stupni Celsia. Nejvíce horké počasí nás čeká hned na začátku týdne, v pondělí a v úterý by mohly na některých místech vystoupnout teploty na 34 °C, ve středu dokonce ještě o stupínek výše!

Nadále tak bude platit výstraha před možnými požáry zaviněnými dlouhodobým horkem a suchem.

K lehkému ochlazení má dojít až ve třetí srpnovém týdnu, bude „jen“ kolem 23 °C. V noci klesnou teploty na průměrných 11 stupňů.
Co se týká srážek v srpnu, budou podprůměrné až průměrné. Očekávají se spíše lokální bouřky či přeháňky. „Proto se situace v oblastech, kde přetrvává srážkový deficit, výrazně nezlepší,“ uvádí hydrometeorologové na svých stránkách.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient