I v Plzni se rozezní zvony na počest obětem I. světové války

Po celé České republice se v neděli 11. listopadu v 13:30 hodin na Den válečných veteránů rozezní zvony. Ty budou znít i v Plzni. Připomenou oběti první světové války. V letošním roce si Evropa připomíná sto let od konce první světové války.

K rozeznění zvonů vyzvala na začátku listopadu Česká biskupská konfederace, která se připojí k iniciativě britské ambasády. Velká Británie má zavedenou tradici zvonění na připomínku konce války, kdy se vždy 11. listopadu v 12:30 hodin tamního času (13:30 hodin středoevropského času) rozezní zvony.

Občané Plzně mohou uctít památku válečných veteránů při pietním aktu v neděli 11. listopadu od 11 hodin v parku na Homolce. Symbolem válečných veteránů se stal květ vlčího máku.

Den válečných veteránů je symbolicky připomínán právě 11. listopadu, kdy v roce 1918 bylo podepsáno ve vlakovém voze v Le Francport u severofrancouzského města Compiègne příměří mezi Spojenci a Německem, jímž byly na západní frontě ukončeny boje první světové války. Hlavními signatáři příměří byli vrchní velitel spojeneckých sil maršál Ferdinand Foch a německý zástupce Matthias Erzberger.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak