Search
Close this search box.

I v Katovicích jindřichohradečtí excelovali, výhra 2:4

Téměř dvě stovky diváků přišly na katovickou jarní premiéru s Jindřichovým Hradcem. Domácí jim udělali radost už po sedmi minutách, kdy Repa na rohu šestnáctky vymíchal Mareše a poslal přesný centr na hlavu zimní posily Jana Chylíka – 1:0. Odpověď soupeře přišla už za sedm minut a také ze vzduchu. Marešův centr hlavičkoval přesně pod břevno Jiří Chalupský – 1:1.

V dalších minutách byla k vidění vyrovnaná bitva, útok střídal útok. Obě mužstva potvrzovala svou kvalitu. Také nic nenasvědčovalo tomu, že domácí vyjdou z tohoto souboje naprázdno. „Dokonce jsme byli o něco nebezpečnější a se stavem 1:1 jsme byli spokojení,“ řekl k průběhu prvního dějství katovický předseda Tomáš Hajdušek. „Škoda, že jsme nechali Hradec vyrovnat z prvního centru do vápna,“ litoval inkasovaného gólu.

Ve druhé půli se naplno ukázalo, jako moc domácím schází zadáci Hajdušek ml. a Horejš. První je na půl roku v cizině, druhý stojí pro disciplinární trest. V 56. minutě zahrávali Hradečtí Tomanem roh a Radim Koutný skóroval hlavou – 1:2. Hned po rozehrání mohl vyrovnat Miklas. Řítil sám na brankáře, ale pálil vedle tyče. „Pak přišly naše dvě chyby v obraně a bylo po nadějích,“ komentoval další minuty Hajdušek. Nejprve zaváhal v rozehrávce Blatský, míče se před vápnem zmocnil Filip Votava a po obejití obou zadáků zamířil přesně za Švehlova záda. Černou desetiminutovku domácích završil Toman. U rohového praporku se zbavil Koutného s Blatským, naservíroval míč po zemi před bránu Chalupskému, který jen nastavil nohu – 1:4.

I za rozhodnutého stavu bojovali domácí sympaticky až do konce. V nastavení upravil skóre Miklas na konečných 2:4. „Jindy by nám dva vstřelené góly stačily na vítězství či minimálně remízu, ale nevyvarovali jsme se chyb v obraně. Provázelo nás to celou zimní přípravu. Vzadu máme problém a musíme s tím něco udělat,“ posteskl si nad okénky v zadní řadě šéf Katovic. Není od zajímavosti, že ani jeden ze čtyř týmů, které měly minulý víkend odloženo, v sobotu nezvítězil. Jediné Sezimovo Ústí uhrálo se štěstím bod.

Katovice – Jindřichův Hradec 2:4

Branky: 7. Chylík, 91. Miklas – 14. a 66. Chalupský, 56. Koutný, 61. Votava. Rozhodčí: Žemlička – Kaštánek, Toucha. Delegát: Řezáč. Diváků: 195.

Katovice: Švehla – Rybák, Schánělec, Koutský, Blatský – Miklas, Cibulka, Kagui, Chylík, Repa – Uher. Trenér Roman Malý.
Jindřichův Hradec: Hejníček – Mareš, Beránek, Völfel, Blažek – Kučera, Králíček, Koutný, Votava – Chalupský, Toman. Trenér Marek Černoch.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient