Search
Close this search box.

I v Boskovicích proběhly Dny evropského dědictví

Kampaň zaměřenou na propagaci památek a kulturního dědictví pořádá Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska. O uplynulém víkendu si téměř 400 návštěvníků zdarma prohlédlo boskovické sakrální památky. Nově byl vydán informační leták obsahující základní informace o církevních památkách a synagoze v Boskovicích.

Součástí boskovických Dnů evropského dědictví byl také doprovodný program. Za velkého zájmu posluchačů se uskutečnil koncert na podporu památníku Tomáše kardinála Špidlíka uspořádaný senátorkou Jaromírou Vítkovou a Orlem jednotou Boskovice. Doprovodnou akcí byla také vernisáž výstavy „Vzhůru, máme svůj vlastní stát“ k stému výročí republiky s projekcí unikátního filmového záznamu návštěvy T. G. Masaryka v Boskovicích, která proběhla v Muzeu regionu Boskovicka. V evangelickém kostele byla ke zhlédnutí Křížová cesta od výtvarníka Víta Ondráčka. Český zahrádkářský svaz uspořádal floristickou dílnu a obohatil květinovou výzdobu boskovických památek. Díky zvolenému doprovodnému programu a zapojení řady partnerů akce (Muzeum regionu Boskovicka, Římskokatolická farnost Boskovice, Evangelický sbor Boskovice, Klas Boskovice, Orel jednota Boskovice, Český zahrádkářský svaz Boskovice) bylo naplněno téma letošních Dnů evropského dědictví, kterým je Společné dědictví, společné hodnoty. Všem organizátorům doprovodných akcí patří velké poděkování.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient