I přes závěrečnou výhru skončili čeští florbalisté na miniturnaji poslední

V Pardubicích se od pátka do neděle uskutečnil turnaj tří florbalových reprezentací – domácího výběru, Finska a Švýcarska.

Čeští florbalisté se nejdříve v pátek utkali se severským týmem. Finsko se dostalo do vedení v 7. minutě. Další gól přidali Finové minutu před koncem první třetiny. Rozhodující branky vsítili Seveřané mezi 36. a 37. minutou. Naši se bohužel nezmohli v tomto utkání ani na jeden gól…

Česko – Finsko 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 7. Talvitie (Kainulainen), 19. Kailiala (Savonen), 36. Salin (Piha), 37. Manninen (Kotilainen). Rozhodčí: Kristapsons, Kumerdanks (oba Lot.). Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 487.

V neděli pak naši reprezentanti nastoupili proti Švýcarsku a jako první se ujali vedení brankou Dóži – 1:0. Hráčům helvétského kříže se však povedlo do konce třetiny vyrovnat -1:1. Naši si vzali vedení hned ve 23. minutě, kdy dokonce vsítili dvě branky (Rýpar a Mikeš) – 3:1. Jenže Švýcaři zabojovali a během pěti mimut stav třemi góly otočili – 3:4. Česku se však povedlo do konce druhého dějství stav srovnat na 4:4. Během třetí třetiny se dlouho žádnému z týmů nedařilo vsítit gól a už to vypadalo na prodloužení, jenže nakonec v poslední minutě dostal Dóža křižnou přihrávku od Šebka a rozhodl o vítězství našeho týmu – 5:4.

ČR – Švýcarsko 5:4 (1:1, 3:3, 1:0)
Branky a nahrávky: 11. Dóža (Suchánek), 23. Rýpar (L. Bauer), 23. Mikeš (Dóža), 38. Langer (Hájek), 60. Dóža (Šebek) – 17. Heller (Conrad), 30. Conrad (Ch. Meier), 32. Braillard (Graf), 35. Mendelin (Graf). Rozhodčí: Kristapsons, Kumerdanks (oba Lot.). Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Diváci: 508.

Švýcaři den předtím porazili Finsko 6:4. Všechny týmy tak měly tři body. Naši však měli nejhorší skóre, a proto skončili na tomto miniturnaji třetí.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak