„I přes prohru jsme to odmakali. Bod je zlatý,“ říká hokejový útočník pražské Slavie Veselý

V úvodu duelu s Třebíčí ukázal skvělý gólový kousek ze své dílny a poslal sešívané do vedení, na konci však mohl útočník Jan Veselý jenom smutnit. Červenobílému souboru se nepovedly nájezdy a v souboji dvou Slavií prohrál 1:2. Sešívaná čtyřiadevadesátka se však snažila i na těsné ztrátě najít pozitiva. „Odehráli jsme dobrý zápas. Odmakali jsme to,“ hodnotil agilní střelec. „Ale trápí nás koncovka. A to nás stojí takové zápasy,“ přiznal vzápětí.

Stalo se to chvíli po půlce první třetiny. Forvard Veselý se po pěkné akci Slavie dostal kousek od modré k puku a následnou ranou z mezikruží otevřel skóre zápasu. Sešívaní se tak mohli radovat nejen z důležité trefy, ale také využité přesilovky. Sám úspěšný snajpr přiznal, že podobný kousek byl předem domluvený.

„Při přesilovce se nám to strašně otvíralo. Pak jsme se domluvili s Jirkou Drtinou na té straně, co spolu hrajeme, že se překřížíme, já si najedu do středu a zkusím vystřelit. A hnedka druhou přesilovku nám to vyšlo. Jsem za to rád. Stačilo jen obstřelit hráče a trefit dobré místo v bráně,“ popsal gólovou situaci Veselý.

Třebíč pak ale dokázala vyrovnat a po bezbrankovém prodloužení přišly na řadu nájezdy. V nich se více dařilo domácím, a tak si Slavia odvezla z Vysočiny pouhý bodík. Podle mladého útočníka se však červenobílí rozhodně nemají za co stydět a mohou žehrat jen na vlastní horší koncovku, která je připravila o plný bodový zisk.

„Myslím si, že jsme odehráli dobrý zápas. Mohli jsme si odtud odvézt všechny tři body, ale bohužel. Delší dobu se trápíme v koncovce, ve které nejsme produktivní. To nás potom stojí právě tyhle zápasy,“ uvažoval.

Následně dodal, že bod zvenčí má svou hodnotu. „Odvézt bod z Třebíč je dobré. I když jsme měli v prodloužení rozhodnout. Kór já jsem tam měl velkou šanci a mohli jsme mít o bod víc,“ sypal si popel na hlavu.

I přes prohru držíme šňůru bodů, těší mladého forvarda
Ofenzivní bijec ale zároveň uznal i velké kvality Třebíče, o kterých se Slavia na vlastní kůži přesvědčila. „Určitě nás trápili bruslením. Byli strašně hbití, šikovní na puku i vepředu, ale zase jim trochu vázla obrana, což se nám nepodařilo využít. Navíc jim pomohl i gólman Dostál, který ukázal, že v něm má Třebíč oporu. Její hráči se určitě nemají za co stydět a ty dva body si zaslouží,“ pochválil soupeře.

„Pro nás je i tak venkovní bod zlatý. Navíc stále i přes prohru držíme bodovou šňůru. A i když jsme prohráli, tak jsme to odmakali,“ dodal Veselý na závěr.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak si vyrobit piňatu a odkud se k nám zvyk rozbíjet tyto krásné ozdoby na oslavách vlastně dostal?

Piñata je tradiční předmět používaný při oslavách a slavnostech, zejména v latinskoamerické kultuře. Jedná se o nádobu ve tvaru zvířete, postavy nebo nejrůznějšího tavru, která je vyrobena z papíru nebo jiných materiálů a je naplněna sladkostmi, drobnými dárky či konfetami. Piñata je zavěšena na provazu nebo lanku a účastníci slavnosti se střídají ve snaze rozbít ji, aby se dostali k jejímu obsahu. K dostání je i v Česku ve specializovaných eshopech, kde seženete všechno možné na oslavy a party, my si ale za chvilku ukážeme, jak si s trochou šikovnosti můžete vyrobit takovou originální ozdobu sami.

Mezinárodní kosmická stanice zachycena na Opavsku

V létě, kdy Slunce dosahuje v poledne své nejvyšší polohy, máme jedinečnou šanci vidět Mezinárodní kosmickou stanici (ISS) jak pluje před naším sluncem. Tuto zvláštní událost mohl v sobotu 3. června 2023 pozorovat Petr Horálek, vědec z Fyzikálního ústavu v Opavě. Bylo to v obci Uhlířov u Opavy, kde mohl vidět ISS i spoustu slunečních skvrn.

Proč je Snusim.to první volbou při nákupu nikotinových sáčků a žvýkacích tabáků?

Představte si eshop, který je víc než jen obchodem. Snusim.to je místem, kde se milovníci snusu a nikotinových sáčků shromažďují, sdílejí své zkušenosti a objevují nové produkty. Společnost je známá svou vášní pro své produkty a dlouholetými zkušenostmi v oblasti snusu. Největší prioritou Snusim.to je poskytnout zákazníkům nejlepší zážitek z užívání snusu.

Češi stále více preferují masivní nábytek. Jaké dřevo je nejoblíbenější?

Pokud jste si v poslední době všimli, že v Česku se stále častěji objevuje masivní nábytek, nejste sami. Tento nový trend získává na popularitě a láká stále více lidí nejen svojí robustností, ale hlavně svou kvalitou. Přirozeně výběr správného dřeva je klíčovým faktorem při výrobě tohoto elegantního nábytku a proto se podíváme na to, jaké druhy dřeva jsou momentálně nejoblíbenější. Pokud vás zajímá, jestli jsou vaše preference v souladu s tímto trendem, neváhejte a pokračujte ve čtení!