Search
Close this search box.

„I přes prohru jsme to odmakali. Bod je zlatý,“ říká hokejový útočník pražské Slavie Veselý

V úvodu duelu s Třebíčí ukázal skvělý gólový kousek ze své dílny a poslal sešívané do vedení, na konci však mohl útočník Jan Veselý jenom smutnit. Červenobílému souboru se nepovedly nájezdy a v souboji dvou Slavií prohrál 1:2. Sešívaná čtyřiadevadesátka se však snažila i na těsné ztrátě najít pozitiva. „Odehráli jsme dobrý zápas. Odmakali jsme to,“ hodnotil agilní střelec. „Ale trápí nás koncovka. A to nás stojí takové zápasy,“ přiznal vzápětí.

Stalo se to chvíli po půlce první třetiny. Forvard Veselý se po pěkné akci Slavie dostal kousek od modré k puku a následnou ranou z mezikruží otevřel skóre zápasu. Sešívaní se tak mohli radovat nejen z důležité trefy, ale také využité přesilovky. Sám úspěšný snajpr přiznal, že podobný kousek byl předem domluvený.

„Při přesilovce se nám to strašně otvíralo. Pak jsme se domluvili s Jirkou Drtinou na té straně, co spolu hrajeme, že se překřížíme, já si najedu do středu a zkusím vystřelit. A hnedka druhou přesilovku nám to vyšlo. Jsem za to rád. Stačilo jen obstřelit hráče a trefit dobré místo v bráně,“ popsal gólovou situaci Veselý.

Třebíč pak ale dokázala vyrovnat a po bezbrankovém prodloužení přišly na řadu nájezdy. V nich se více dařilo domácím, a tak si Slavia odvezla z Vysočiny pouhý bodík. Podle mladého útočníka se však červenobílí rozhodně nemají za co stydět a mohou žehrat jen na vlastní horší koncovku, která je připravila o plný bodový zisk.

„Myslím si, že jsme odehráli dobrý zápas. Mohli jsme si odtud odvézt všechny tři body, ale bohužel. Delší dobu se trápíme v koncovce, ve které nejsme produktivní. To nás potom stojí právě tyhle zápasy,“ uvažoval.

Následně dodal, že bod zvenčí má svou hodnotu. „Odvézt bod z Třebíč je dobré. I když jsme měli v prodloužení rozhodnout. Kór já jsem tam měl velkou šanci a mohli jsme mít o bod víc,“ sypal si popel na hlavu.

I přes prohru držíme šňůru bodů, těší mladého forvarda
Ofenzivní bijec ale zároveň uznal i velké kvality Třebíče, o kterých se Slavia na vlastní kůži přesvědčila. „Určitě nás trápili bruslením. Byli strašně hbití, šikovní na puku i vepředu, ale zase jim trochu vázla obrana, což se nám nepodařilo využít. Navíc jim pomohl i gólman Dostál, který ukázal, že v něm má Třebíč oporu. Její hráči se určitě nemají za co stydět a ty dva body si zaslouží,“ pochválil soupeře.

„Pro nás je i tak venkovní bod zlatý. Navíc stále i přes prohru držíme bodovou šňůru. A i když jsme prohráli, tak jsme to odmakali,“ dodal Veselý na závěr.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient