Search
Close this search box.

I podruhé doma Kohouti s Plzní padli

Za stavu 1:2 na zápasy Kohouti v úterý nastoupili ke čtvrtému čtvrtfinálovému utkání Generali play-off Tipsport extraligy. Oba celky vstoupily do utkání opatrněji a snažily se především využívat chyb soupeře, první branka tak byla k vidění až ve 25. minutě, kdy se ujali vedení Indiáni. Mora se poté dlouho tlačila za vyrovnáním, v závěru se uchýlila i ke hře bez brankáře, branky se už ale nedočkala. Plzeň se ujala vedení v sérii 3:1.

Ke čtvrtému čtvrtfinálovému utkání nastupovali ve větší herní pohodě Indiáni, kteří vedli v sérii 2:1, všechny předchozí utkání však přinesla nesmírně vyrovnané bitvy, které rozhodoval jediný gól.

Zápas začal spíše opatrně, oba týmy se snažili vycházet především z důsledné obrany a do větších šancí se ani jedna strana nedostávala. Olomouc hned dvakrát získala přesilovou hru, v té první si souvislejší tlak nevypracovali, v té druhé se však střelecky činil především Škůrek, který ale Svobodu nepřekonal.

Také Plzeň si v první třetině vyzkoušela početní výhodu, ale rovněž bez větších šancí. Naopak krátce po vypršení trestu mohl Kohouty poslat do vedení Káňa, Svoboda byl však proti. Domácí byli poté střelecky aktivnější, přestože bez gólového efektu, zatímco Indiáni se dostávali spíše do ojedinělých šancí. V jedné takové se ocitl také Kratěna, který jel v závěru první třetiny sám na Konráda, ale nezakončil přesně.

Do druhé části se Plzeň vřítila jako hurikán, a především druhá formace si připsala několik zajímavých šancí. Nejprve Indrák se Stachem ujeli do přečíslení, ale Konrád se stihl bleskově přesunout, poté Stach vybízel zpoza branky Kratěnu, ale i tentokrát byl olomoucký brankář včas na místě. Přesto se druhá plzeňská lajna gólu nakonec dočkala, když se puk odrazil zpoza branky k volnému Davidu Stachovi, který ho bez meškání poslal ke vzdálenější tyči.

O chvíli později mohli hosté svůj náskok ještě navýšit v přesilové hře, ale to se jim nepovedlo. Krátce po vypršení trestu se ocitl sám před brankou Schleiss, ale Konrád se blýskl dalším zákrokem a z protiútoku nebezpečně zahrozili Skladaný s Káňou. Také Svoboda však byl připraven. Olomouc poté dokázala důrazným napadáním zatlačit Plzeňské v jejich obranném pásmu, na výraznější šanci si však museli počkat. K nebezpečné střele se nakonec dostal Houdek, ale Svoboda si dokázal najít výhled a zasáhnout vyrážečkou.

Ve třicáté páté minutě začal tlak domácích opadat, právě v tu chvíli se však dostali do zřejmě největších šancí druhé třetiny. Nejprve dostal puk mezi kruhy Ostřížek, ale jeho pokus z otočky skončil jen na betonu plzeňského brankáře. O chvíli později nebezpečně pálil Eberle, jen do vyrážečky Svobody. Branky se ale nedočkali a do poslední třetiny si tak nesli těsnou ztrátu.

Vstup do třetí dvacetiminutovky se Kohoutům vydařil, už po několika okamžicích se po Irglově střele dostal k vyraženému puku Knotek, který ale nezamířil přesně, vzápětí zase Irglovi zabránil v brejku jen skákající puk.

Utkání se poté začalo přiostřovat, nejprve si Strapáč opět vyhlédl u mantinelu Hollwega, plzeňský útočník si ale posléze spravil chuť ve stejné situaci proti Houdkovi. Plzni se v tu chvíli naskytly také dvě přesilové hry, v té druhé ale několikrát zahrozila brejkem či přečíslením Olomouc, k zakončení jí však pokaždé kousek chyběl. Hned po skončení trestu navíc Strapáč nabízel před branku puk Knotkovi, který se ale nestačil zorientovat.

Šest minut před koncem měl vyrovnání na holi Ostřížek, ke kterému se odrazil puk před branku, ale z otočky zamířil vedle. O chvíli později prokázala důraz také Lašova formace, ale proti všem pokusům úspěšně zasáhl Svoboda. Dvě a půl minuty před koncem utkání Mora odvolala brankáře a zatlačila Plzeň v jejím obranném pásmu, o minutu později však domácí špatně vystřídali a rozhodčí je proto vyloučil. I v oslabení ale Kohouti ještě zahrozili. Jakmile získali útočné pásmo, spěchal Konrád zpět na střídačku a Irgl se dostal s pukem před Svobodu, který ale včas položil beton na led. V závěru utkání se poté vydal do útoku Tomáš Mertl, natlačil se před olomouckého obránce a gólem do prázdné branky upravil skóre na konečných 0:2. Indiáni si tak připsali třetí vítězství.

HC OLOMOUC – HC ŠKODA PLZEŇ 0:2

HC Olomouc: Konrád – Vyrůbalík (C), Škůrek, Staněk, Jaroměřský, L. Galvas, J. Galvas, Houdek – Laš, J. Knotek, Eberle – Burian, Strapáč, Irgl – J. Káňa, Ostřížek, Skladaný – Matai, Herman, Mráz.
HC Škoda Plzeň: M. Svoboda – Moravčík, P. Kadlec (C), J. Kindl, Čerešňák, D. Sklenička, Jones, Pulpán – Schleiss, Mertl, Gulaš – Stach, Kratěna, Indrák – D. Kindl, Kracík, Kantner – Hollweg, Preisinger, T. Kubalík.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient