I když se uprchlík převlékl za ženu, policistům stejně neutekl

Za majetkovou trestnou činnost byl na muže z Vyškovska vydán zatykač. Provinilci se však do vězení nechtělo a snažil se před policisty uprchnout. K tomu mu měly pomoci i ženské šaty…

V Prostějově při běžné silniční kontrole si policisté všimli, že v jednom z vozů sedí muž, který je převlečený za ženu. Na hlavě měl paruku a na obličeji výrazné líčení. Pozornost policistů se muži vůbec nelíbila, a tak z auta vyskočil, seběhl do potoka a mířil do výpusti kanalizace, kam vlezl.
Policisté se za ním vydali, ale po chvíli jim ve spleti kanalizačních uliček prchl.
Do pátrání uprchlíka se tak museli zapojit i policejní psovodi a pracovníci společnosti spravující kanalizační síť. Posléze se přidali i strážníci městské policie a hasiči.
Trvalo to několik hodin, než se policistům povedlo zjistit, kde se přibližně nachází. Bylo to v místech, kde se kanalizace zužovala. „Bylo nepravděpodobné, že by si ze své pozice dokázal otevřít na nějakém místě poklop šachty a sám vylézt. Pátrání postupovalo přes ulici Okružní, Šárku a k dálnici D46. Tam je kanalizace vedena pod středovým pruhem, takže jsme museli kvůli náročné operaci jeden pruh dálnice uzavřít,“ uvedl mluvčí policie František Kořínek.
Uprchlý muž se musel kvůli zužujícímu kanálu vrátit, šel v podstatě do rukou policistů. „V šachtě u čerpací stanice policisté zjistili, že až tam se nedostal. Postupně se vraceli o několik desítek metrů zpět, kde muže našli na pokraji vyčerpání a podchlazeného. Z kanalizace se ho podařilo vytáhnout krátce před třetí hodinou v noci,“ dodal Kořínek.

Zatčeného muže nejdříve převezli do nemocnice, kde ho ošetřili. Pak byl eskortován k Okresnímu soudu ve Vyškově.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.