Search
Close this search box.

I bez Jágra ukořistilo Kladno na ledě mistra bod

Po reprezentační pauze se opět naplno rozjela hokejová extraliga (teda než jí zase rychle utnou Vánoce).

Jako lídr vstupovala do 27. kola Sparta a vítězství doma proti Plzni uhájila jen tak tak. Dva body získala díky úspěšnému prodloužení. „Dvě třetiny jsme na ledě prakticky neexistovali. Byli jsme pozdě v soubojích a nebruslili. Měřítka snad snese z naší strany jenom poslední třetina, takže bod je pro nás obrovskou výhrou,“ uvedl asistent plzeňského kouče Jiří Hanzlík.

Včerejší kolo bylo z většiny případů složeno z remízových zápasů. I úřadující mistr z Třince nezískal na domácím kluzišti všechny tři body, alespoň se mu ale povedlo zvládnout samostatné nájezdy. „Nebyl to úplně učesaný hokej, spíš ubojovaný. Kladno přijelo bránit, nemohli jsme se moc prosadit. Opticky jsme možná byli první dvě třetiny víc na puku, ale ve třetí Kladno přidalo, párkrát nám docela zatopilo. Ale nakonec jsme to nějak ubránili, i ta oslabení. V této situaci, kdy to moc nelepilo, jsme za dva body rádi,“ uvedl třinecký brankář Jakub Štěpánek.

Třetí nerozhodný výsledek viděli diváci v Karlových Varech, kde domácí tým doháněl proti Zlínu dvoubrankové manko, aby pak zvládl na jedničku samostatné nájezdy.

A do čtvrtice se nerozhodlo o vítězi po 60 minutách v Hradci Králové. Východočeši však narozdíl od předešlých zmiňovaných domácích celků získali jen bod, protože nevyzráli v „penaltách“ na libereckého gólmana.

Všechny tři body si doma ponechal Litvínov, který zvrátil nepříznivý stav. Severočechy nepoložil dvojnásobný brněnský úder v 9. minutě.

I Vítkovice pod vedením staronového trenéra Mojmíra Trličíka vybojovaly ve své aréně plný počet bodů. I ostravští hráči zažili šok, tentokrát v podobě gólu v první minutě. Ale též je to nijak nepoložilo, hlavně díky poslední třetině, která rozhodla o jejich vítězství. „Jejich proměněné přesilovky rozhodly. Tím se Vítkovice dostaly na koně. Pak už bohužel ve třetí třetině měly víc sil a přetlačily to,“ uvedl olomoucký útočník Pavel Musil.

Hokejová Tipsport extraliga, 27. kolo:

Třinec–Kladno 2:1 po sam. nájezdech
Branky: 14. Stránský, rozhodující nájezd O. Kovařčík – 23. Austin.

Karlovy Vary–Zlín 3:2 po sam. nájezdech
Branky: 42. Mikúš, 58. Šenkeřík, rozhodující nájezd Gríger – 34. Claireaux, 38. Novotný.

Litvínov–Kometa Brno 5:2
Branky: 44. a 48. Hübl, 38. Jarůšek, 46. Trávníček, 59. Kašpar – 9. Holík, 9. Vincour.

Vítkovice–Olomouc 5:3
Branky: 22., 39. a 41. Lakatoš, 55. Trška, 60. Roman – 1. a 36. Musil, 54. Švrček

Hradec Králové–Liberec 2:3 po sam. nájezdech
Branky: 24. Pavlík, 59. Cingel – 37. a rozhodující nájezd Lenc, 51. Hudáček

Sparta–Plzeň 2:1 po prodloužení
Branky: 27. Tomášek, 63. Blain – 46. Kantner

Předehráno v úterý: Mladá Boleslav–Pardubice 4:1

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient