Search
Close this search box.

Hydrometeorologové varují před vydatnými srážkami na Šumpersku a Jesenicku

Český hydrometeorologický ústav vydal pro oblast Šumperska a Jesenicka výstrahu na jev velmi vydatný déšť (vysoký stupeň nebezpečí). Vzhledem k předpokládaným vydatným srážkám kolem 40 mm je možné, že od včerejšího rána 18. 07. pravděpodobně do pátku 20. 07., dojde k dosažení nebo překročení 1.stupně povodňové aktivity.

Počasí v Čechách ovlivňuje rozsáhlá tlaková níže se středem nad východní Evropou.
Od včerejšího dne do pátku 20.7. jsou očekávány na návětří hor na severu a severovýchodě trvalejší a vydatnější srážky. Nejvyšší srážkové úhrny v období od včerejška do pátečního rána jsou předpokládány na severozápadním návětří Jeseníků a Beskyd. V těchto oblastech hydrometeorologové očekávají srážkové úhrny kolem 80 mm za 48 hodin, na hřebenech Beskyd kolem 120 mm/48hod. V předhůří a blízkém okolí hor, se srážkové úhrny za 48 hodin budou pohybovat kolem 40 mm. Srážky budou v Jeseníkách slábnout a ustávat v noci na pátek, v Beskydech se očekává ustávání srážek v pátek dopoledne.

Doporučení ke zmírnění následků jevů při vydatném dešti:
Při silném dešti dostatečně snížit rychlost jízdy autem, nebezpečí aquaplaningu.
Při průtoku vody přes komunikace či jejich zatopení nevjíždět do vody, pozor na podemletí krajnic a mostů.

Doporučení ke zmírnění následků jevů při předpokladu povodňové pohotovosti:
Sledovat vývoj situace a jeho prognózu (veřejnoprávní televize, rozhlas nebo internet ČHMÚ).
Nutno vyvarovat se veškerých aktivit v korytě toku a v bezprostředním okolí jako je koupání, jízda lodí, apod.
Uposlechnout pokynů povodňových orgánů, policie a Hasičského záchranného sboru ČR.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient