Search
Close this search box.

Hustopečští házenkáři sbírali zkušenosti na turnajích žákovské ligy

V sobotu 19. května vyvrcholilo celoroční zápolení mezi družstvy házenkářů v kategorii starších žáků. Hustopeče hostily poslední z Turnajů žákovské ligy, které se účastnilo 25 nejlepších týmů z celé republiky. Zápasy se hrály od podzimu do jara. „V daném termínu se vždy hraje pět turnajů po pěti mančaftech, kdy se hraje každý s každým 2 x 20 minut,“ vysvětlil trenér Legaty Hustopeče Petr Semerád.

Starší žáci z Legaty Hustopeče se do žákovské ligy nominovali svým loňským umístěním v Jihomoravské lize a mohli si tak vyzkoušet hrát proti nejlepším týmům. „Pro hustopečskou házenou je velký úspěch, že starší žáci hrají celostátní soutěž. Kluci z našeho družstva neměli s podobnou soutěží zkušenosti. Ostatní týmy už ji hrají několik roků, jsou na ni připraveni, mají kvalitnější družstva a to se samozřejmě odvíjí v tabulkách,“ dodal.
Silná konkurence dávala házenkářům zabrat, dobré výkony odváděli většinou v prvním poločase a ve druhém jim docházely síly. „Šli jsme do toho proto, abychom se zlepšili, porovnali se s ostatními a získané znalosti přenesli do své soutěže v Jihomoravské lize,“ řekl Semerád.

Zkušenosti starší žáci rozhodně zúročili. V neděli 20. května odehráli klíčový zápas proti týmu z Újezdu Brno a stali se vítězi Jihomoravské ligy.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient