Hurá, vyhráli jsme! Tak ne. Aneb když se o vítězství rozhodne od zeleného stolu

Můžete nechat na ledě duši. Splnit stoprocentně pokyny trenéra. Předvést dokonale na kluzišti akce, které máte natrénované. Po zápase vám pak soupeř pogratuluje k vítězství. A jdete spát s dobrým pocitem odvedené práce, s myšlenkami na prémie, které vám na účtě po vyhraném zápase přistanou, ale hlavně s představou, že jste první v tabulce a daří se vám tak s týmem plnit cíl, který jste si před sezonou dali.
Jenže druhý den je všechno jinak. Kvůli administrativní chybě či spíše lajdáckosti jednoho člověka vám vezmou body, což vás sešoupne z vedoucí příčky. Přesně tohle se dnes stalo českobudějovickým hokejistům, kterým byly kontumovány poslední vítězné zápasy v Kladně (3:2) a Ústí nad Labem (4:0).

Čeho se Jihočeši dopustili? Na soupisce měli vyšší počet starších hráčů, než umožňují pravidla. Za České Budějovice v obou zápasech nastoupilo 18 hráčů starších 20 let, povolený počet je však maximálně sedmnáct. Je to z toho důvodu, aby týmy daly v zápase šanci nejméně dvěma mladým hráčům. Celkově může do zápasu tým nominovat 21 hokejistů, z toho jsou dva brankáři.

Kdo za to může? „Beru to na sebe. Já jsem tady hlavní trenér a určuju sestavu, měl jsem si to pohlídat,“ uvedl pro klubový web trenér a bývalý vynikající útočník Václav Prospal. Je to sice sympatické, že to dřívější dlouholetý hráč NHL vzal na sebe, ale zpravidla administrativu spojenou se sestavami má na starosti vedoucí týmu.

Může to pohodu v týmu ovlivnit? “Je to šest bodů, o které jsme přišli, a máme teď dvě možnosti. Buď se k tomu postavíme tak, že se budeme litovat, a nebo to použijeme jako motivaci, abychom se na první místo vrátili. Čeká nás pět těžkých zápasů, které budou následovat, a budeme chtít každý z nich vyhrát,” dodal Prospal.

Staly se už dříve podobné případy? Ano. Před necelými čtyřmi lety nastoupil do zápasu 1. ligy Rytíři Kladno – HC Rebel Havlíčkův Brod neoprávněně útočník Patrik Machač. Neměl zaregistrovanou smlouvu.
Podobný problém nastal ale i v extralize. Před sedmi lety nastoupil za Třinec neoprávněně Filip Pavlík. Protože neměl zaregistrovanou hráčskou smlouvu, mohl jako junior zasáhnout jen do jednoho utkání nejvyšší soutěže. On však nastoupil dvakrát…

Scroll to Top
Web spravuje Webklient