Hudební kapely nechtějí vystupovat s Ortelem. Nirvána Fest Open Air se ruší

Dva měsíce před plánovaným hudebním festivalem, který měl mít název Nirvána Fest Open Air, se pořadatelé rozhodli ho zrušit. Důvod? Většina hudebníků nechtěla vystupovat na stejném podiu se skupinou Ortel.

Nšoči, Szkrat, 3day, Křídla, Street 69 či Premiér. Kromě poslední zmiňované kapely ostatní skupiny širšímu hudebnímu publiku nic neříkají, i proto se mohly na letním festivalu více zviditelnit. Ony to však odmítly. „Hlavním důvodem je fakt, že většina kapel odmítla vystoupit na společné akci s kapelou Ortel, se kterou je pro nás pořadatele i tak velmi těžká komunikace a spolupráce vůbec,“ uvedli pořadatelé na Facebooku.

Skupina Ortel má hodně fanoušků, ale ještě více odpůrců a to jak z řad posluchačů, tak i kapel. Už dříve se např. nechal slyšet David Koller, že nevystoupí v klubech, v kterých bude hrát Ortel.

„O tom, že tam má hrát Ortel, jsme se dozvěděli až poté, co jsme naše vystoupení potvrdili,“ řekl Michal Kučný ke skupiny Szkrat. „Nechtěli jsme být s takovou akcí spojovaní. Naše publikum je úplně jiné než fanoušci Ortelu, ať už hudebně, nebo názorem obsaženým v textu,“ poznamenal.

Frontman kapely Tomáš Ortel odmítá, že by s pořadateli nekomunikoval.„Komunikace s pořadateli byla standardní jako s kterýmkoli jiným organizátorem,“ reagoval Ortel. „Byli jsme osloveni kapelou Premier, zda bychom nechtěli zahrát na festivalu, jejž pořádají. Asi po půl roce od dohodnuté akce nám zavolal člen kapely Premier, který se omlouval za zrušení našeho vystoupení z důvodu údajného tlaku ostatních účinkujících kapel a odmítání účasti, pokud kapela Ortel vystoupí. Omluvu jsme přijali a koncert zrušili,“ sdělil.

Ti, kteří už si zakoupili vstupenku na festival, dostanou peníze zpět v plné ceně.

Kapela Ortel je dlouhodobě kritizována za xenofóbní texty a je spojována s krajní pravicí. Tomáš Ortel tyto výtky odmítá a opakovaně říká, že se od pravicového extremismu distancuje.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient