Hříšník na sebe upozornil riskantní jízdou, měl zákaz řízení

(Aktualizováno před )

Policisté oddělení hlídkové služby v rámci výkonu kontrolní činnosti v nočních hodinách ve Slaném zaznamenali Ford Focus, které v ulici Třebízského projelo zatáčku smykem a pokračovalo dále ve směru jízdy z centra města. Policejní hlídka vyjela toto vozidlo zkontrolovat.

Policisté vyzvali řidiče k prokázání totožnosti a předložení všech dokladů potřebných pro řízení motorového vozidla. Řidič předložil pouze doklady od vozidla a uvedl, že řidičské oprávnění nevlastní a nikdy neměl. Následným policejním šetřením na místě bylo zjištěno, že řidičem vozidla je devětadvacetiletý muž z okresu Mělník, který má v současné době vysloven zákaz řízení motorových vozidel MM Praha do dubna 2020. Policisté řidiče poučili, že svým jednáním se dopouští trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí. I přesto řidič uvedl, že musí odvést posádku a vrátit zapůjčené vozidlo do Mělníka. Na základě této skutečnosti byl řidič zadržen a převezen k provedení procesních úkonů na policejní služebnu obvodního oddělení Kladno venkov. Provedená dechová zkouška byla negativní. Policisté provedli ztotožnění i dalších tří členů posádky.

Za své protiprávní jednání je devětadvacetiletý muž nyní podezřelý z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, za který mu hrozí maximální trest odnětí svobody ve výši 2 roky.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz