„Hrát budou ti nejlepší,“ říká hokejový kouč juniorů David Kočí

Junioři Pirátů začali v pondělí 16. července společnou přípravu na ledě pod vedením koučů Davida Kočího, Jana Brychty a Jana Šťastného, který bude přímou spojnicí na A-tým. Chomutovští mladíci budou nadále pracovat na zlepšování výkonnosti, utkají se v deseti přátelských zápasech a budou se muset vyrovnat se zvětšenou konkurencí v rámci mužstva. „Jasno máme o základu, ale v přípravě a celé sezóně to krystalizuje. Nejlepší budou hrát,“ ujišťuje David Kočí.

Chomutovští junioři od prvních květnových dnů dřeli na suchu, výsledkem byly testy, které podle trenérů dopadly dobře. „Se suchou přípravou jsme jako trenéři maximálně spokojení, protože kluci naplno makali. V testech se nám potvrdilo, že je kondice dobrá, ale budeme to muset přenést na led, což bývá nejtěžší. Hráči na suchu jedou sprinty a všechno ostatní naplno, ale pak na ledě zapomínají hýbat nohama,“ uvádí David Kočí.

Od pondělí už Piráti polykají dávky i na ledě. „První týden začínáme na ledě volněji a od příštího už pojedeme naplno. Čeká nás deset přípravných zápasů. Budeme navazovat na práci, kterou jsme dělali v létě. V následujících dvou měsících chceme kluky nabruslit, abychom byli bruslivý tým. Pak budeme pracovat také nadále v posilovně, aby výkonnost stoupala,“ popisuje bývalý hráč NHL další program.

Tréninky mezi ročníky nejsou jenom o potu a dřině, ale hráči také musí vstřebat nastolený systém. „Na taktických věcech začneme pracovat už příští týden, protože nás čeká první přípravných zápas, kde chceme mít alespoň nějaký taktický základ. Děláme na tom společně s Honzou Šťastným,“ říká a hned pokračuje o dělení rolí v trenérském štábu, „Já budu mít spíše beky a Honza útočníky. Všechny podrobnosti o naší práci a pravomocech si ještě ujasníme v následujícím měsíci a půl.“

Junioři Pirátů v loňském roce do posledních duelů bojovali o účast v play-off, které jim nakonec uteklo. „I když minulá sezóna nebyla výsledkově úspěšná, herní věci šly nahoru a chceme na ně navázat. Styl by měl být podobný tomu, co hraje A-tým, aby kluci potom měli snadnější přesun. I proto je u mužstva Honza Šťastný,“ přibližuje obránce, který se od roku 2001 pohyboval deset let za oceánem.

Na ledě se momentálně připravuje kolem třiceti hráčů i s některými na zkoušku, ze kterých trio trenérů vybere finální ale neuzavřenou sestavu. „Kostru mužstva už máme tak nějak hotovou. Přibudou nová jména a někdo možná vypadne, protože nebude stačit výkonnostně. I když bude jasná sestava, někdo může v létě překvapit a někomu sebrat místo. Naopak někdo z první lajny nebude předvádět práci, kterou chceme, vypadne ze sestavy,“ naznačuje David Kočí.

„Jasno máme o základu, ale v přípravě a celé sezóně to ještě krystalizuje. Speciálně v mládeži to tak je, protože kluci mají výkyvy – dva měsíce hrají dobře a dva špatně. Čas nám ukáže. Nejlepší budou hrát,“ přidává.

Jelikož došlo ke sloučení dvou kategorií a snížení hranice, v mužstvech vznikla konkurence, která nechybí ani v Chomutově. „Konkurence je ku prospěchu. Pro trenéry je zábava pracovat s týmem, kde je konkurence a kvalita. Pro hráče to musí být zábava taky, protože je to posune. Pro ambiciózní hráče je to ideální, aby se posunuli. Ti, kteří to neberou vážně, vypadnou, takhle to chodí,“ líčí David Kočí.

JAN ŠŤASTNÝ

„V první řadě vůbec nevíme, jak bude soutěž vypadat. Pokud bychom ji dokázali hrát bez hráčů na výjimku, rozhodně bychom tuto možnost upřednostňovali. Na druhou stranu se soutěž vrací do sestupových kolejí, padat budou dva, takže v tuhle chvíli nejsme schopní říct, jak to bude. Uvidíme, jak kluby týmy postaví, jestli budou hrát tři kluci na výjimku nebo ne. Musíme brát v potaz, že naši hráči v ročníku 1999 jsou v Chomutově na internátě a na střední škole, takže je nemůžeme jen tak vyřadit. Všechno ukáže čas. Hráči ročníku 99 by měli už pokukovat po seniorském hokeji. Když to bude hráč na hraně áčka nebo bude mít malý ice-time, bylo by rozumné, kdybychom jim nějaký zápas na výjimku v juniorce dali. Co se týče tvoření kádru, chtěli bychom mít tým namixovaný a opřený o ročníky 2000 a 2001, k tomu zařadit čtyři nebo pět hráčů ročníku 2002, abychom měli ohrané hráče i na příští sezónu.“

Mladší dorost zůstal nezměněn, u staršího dorostu a juniorů došlo ke sloučení lig a posunutí hranice na devatenáct let s výjimkou na dvacet. „Soutěž bude úplně stejná, jako byl starší dorost loni, bude to úplně stejný styl hokeje. Taky bude hodně vyrovnaná, byly jenom dva slabší týmy, ale zbytek se mohl porazit navzájem. Budou úplně stejné týmy, jen k nim přibudou ti mladší hráči narození v roce 2002,“ myslí si všestranný hokejista, který se nebál shodit rukavice.

Sparťanský odchovanec v loňském ročníku vedl starší dorost, takže v následující sezóně bude mít pod sebou velkou část kluků, které zná. „Pro mě jako trenéra to je určitě výhoda a jsem rád, že můžu s klukama dál pracovat. Když přijdete jako nový trenér, trvá půl roku, než kluky poznáte, pak se začne něco dít a je konec sezóny. Ve druhé sezóně už můžete na něco navázat. Já osobně jsem rád, že jsem u týmu zůstal a můžeme dál pracovat. Kluci už vědí a některé věci znají,“ uzavírá David Kočí.

SESTAVA JUNIORŮ V PŘÍPRAVĚ

Brankáři: Richard Běhula a Ondřej Skokan.

Obránci: Jakub Kleiner, Jiří Beneš, Vít Seeman, Jakub Váchal, Denis Zeman, Daniel Mikulec, Jakub Štochl, Jan Matějka, Dominik Vaněk, David Petrásek, Tomáš Holec a Dominik Ferbas.

Útočníci: Kryštof Ouřada, Josef Bajer, Jakub Veselý, Erik Mežnar, Michal Gut, Josef Koláček, Jan Prokop, Petr Chlán, Peter Lobodowski, Jakub Jaroš, Stanislav Vrhel, Patrik Pech, Tobiáš Holka, Roman Brandner, Michal Prokeš, Lukáš Benda a Pavel Jarý.

PŘÍPRAVNÉ ZÁPASY JUNIORŮ

přát., út 31.7.2018
Piráti Chomutov – HC Energie Karlovy Vary

přát., čt 2.8.2018
Piráti Chomutov – HC Plzeň 1929

přát., út 7.8.2018
Bílí Tygři Liberec – Piráti Chomutov

přát., st 8.8.2018
HC Energie Karlovy Vary – Piráti Chomutov

turnaj (K. Vary), čt 16.8.2018
Kölner Haie (GER) – Piráti Chomutov

turnaj (K. Vary), pá 17.8.2018
Piráti Chomutov – HC Dukla Jihlava

turnaj (K. Vary), ne 19.8.2018
Piráti Chomutov – Tým bude určen

přát., st 22.8.2018
Piráti Chomutov – Bílí Tygři Liberec

přát., út 28.8.2018
Piráti Chomutov – BK Mladá Boleslav

přát., st 29.8.2108
HC Škoda Plzeň – Piráti Chomutov

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient