Hranická knihovna získala druhé místo

Každé dva roky se v Krajské knihovně v Karlových Varech při příležitosti konání slavnostního setkání knihovníků Karlovarského kraje předává v rámci soutěže Knihovna roku ocenění třem nejlepším dobrovolným a třem nejlepším profesionálním knihovnám.

Protože hranickou knihovnu do soutěže nominovala pověřená knihovna v Chebu, navštívila 4. září 2018 hodnotící komise i naší knihovnu. Ta posuzovala, dle předem daných kritérií, počet čtenářů, návštěvnost, pořádané akce, prostory a služby knihovny a také profesní znalosti a přístupy samotné knihovnice.

Na letošním čtvrtém setkání pořádaném pod záštitou hejtmanky Mgr. Jany Mračkové-Vildumetzové, které se konalo ve středu 3.10.2018, byla oceněna také naše městská knihovna, která se umístila na krásném druhém místě!

V rámci vyhodnocení bylo velice pozitivně hodnoceno zázemí naší knihovny, vstřícný přístup knihovnice ke všem věkovým skupinám se zapojením do činností spojených s četbou a volnočasových aktivit. Pro doplnění uvedeme, že první místo získala knihovna v Březové u Sokolova a místo třetí pak knihovna v Nové Roli.

Ocenění naší knihovnici Blance Švihlové a starostovi Miroslavu Pickovi předala náměstkyně hejtmanky Mgr.Daniela Seifertová a ředitel Krajské knihovny PaedDr. Vratislav Emler.

Je to vůbec poprvé, kdy se knihovna z okresu Cheb umístila v krajské soutěži na druhém místě. K tomuto ocenění výrazně přispěla, zejména svým přístupem, knihovnice Blanka Švihlová, které za to patří veliké poděkování, a zároveň přejeme do budoucna mnoho dalších úspěchů.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.