Hrál si na zachránce. Policie ho však usvědčila ze lži

Když v polovině září oznámil muž z Krupky městské policii, že nalezl poblíž ulice Višňový sad tašku se šesti štěňaty, vypadal jako lidumil, kterému nebyly lhostejné životy těchto němých tváří.
Strážníci si následně pejsky vyzvedli a umístili do útulku.
Jenže během prověřování okolností vyšlo najevo, že muž, který oznámil nalezená štěňata, byl nakonec jejich majitel…Vyhodnocením důkazního materiálu bylo zjištěno, že tašku s pejsky do lesa donesl právě muž, který zavolal strážníky. „U výslechu uvedl, že se jeho fence nečekaně narodila štěňata a on vzhledem k tíživé finanční situaci neměl na jejich očkování a další péči, na umístění do útulku, ani na žrádlo,“ řekl policejní mluvčí Daniel Vítek.
Zároveň muž neměl to srdce štěňata žádným způsobem zabít, tak ho napadl tento způsob, u kterého věděl, že bude o pejsky postaráno a nezůstanou bez pomoci. Což byla polehčující okolnost. „V jeho jednání nebylo shledáno naplnění skutkové podstaty trestného činu ani přestupku a případ byl založen ad acta,“ dodal Vítek.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient