„Hrajeme týmově a dali jsme do toho srdíčko,“ tvrdí hokejista Patrik Fajmon

Dorostenci zatím ovládli všechny zápasy a s 26 body se drží na čele skupiny Střed. Svoji zásluhu na tom má i nejproduktivnější obránce Patrik Fajmon, který v sedmi utkáních posbíral osm kanadských bodů za tři góly a pět asistencí. Zároveň je s +18 body v tabulce +/- nejúspěšnějším hráčem celé ligy. Trefit se dokázal i v posledním zápase proti Mladé Boleslavi, ve kterém Brněnští zvítězili 3:2. Parádní trefou čtyři vteřiny před koncem prodloužení poté vystřelil Kometě čtvrtý bod.

Jak byste zhodnotil páteční utkání?

Zezačátku se nám moc nedařilo, ale dali jsme do toho srdíčko. Hráli jsme týmově a ke konci jsme dali dva góly, dvakrát čtyři sekundy před koncem, měli jsme štěstí. Jsem rád, že jsme vyhráli.

Při trestném střílení soupeře jste byl vyloučen na deset minut za nesportovní chování. Co se tam stalo?
Spoluhráč mu vysekl hokejku a on řekl, že jsem to udělal já. Já jsem mu jenom odpověděl, že jsem to nebyl, a dostal jsem trest.

V prodloužení jste vstřelil gól a získal tak pro tým čtvrtý bod. Jak byste tu situaci popsal?

Původně jsem si chtěl sjet dolů, ale nakonec jsem si to rozmyslel, protože Boleslav zrovna střídala. Eda Šalé mi to krásně nahrál a já už jsem to jenom trefil.

Týmu se daří, ze sedmi zápasů jste zatím neprohráli ani jediný. Jaká je v kabině atmosféra?
Atmosféra je výborná, máme radost, že vyhráváme a máme hodně bodů. Až na zápas s Pardubicemi jsme zatím pokaždé posbírali plný počet bodů. Jsme rádi, že jsme na čele tabulky.

Co si myslíte, že je největší zbraní týmu?
Máme skvělé gólmany, všichni hrají výborně. Nemáme individuální hráče, hrajeme týmově a vyhráváme.

Kde naopak vidíte slabiny?

Občas hrajeme moc individuálně na puku, nepřihráváme. Taky musíme víc střílet.

Jaké jsou letos vaše cíle?
Budeme se snažit vyhrát skupinu, nebo alespoň postoupit do play-off. Co bude dál, to se teprve uvidí.

Co vás čeká v příštích dnech za program?
Další zápasy hrajeme až příští týden, ve čtvrtek v Českých Budějovicích a v pátek v Táboře. Uděláme, co je v našich silách, abychom zase vyhráli za čtyři body.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.