Hradecký podnikatelský inkubátor představil nové projekty

V červenci se konalo druhé letošní zasedání inkubační komise podnikatelského inkubátoru, který provozuje TECHNOLOGICKÉ CENTRUM Hradec Králové (TC HK). Před pětičlennou komisí se prezentovaly čtyři projekty, dva se ucházely o přijetí do inkubátoru, další dva pak zažádaly o prodloužení inkubačního režimu. Všechny projekty byly na základě hodnocení prezentace a vypracovaného podnikatelského záměru komisí schváleny.

Prvním novým projektem je Pixcoll, jehož zakladatel Jiří Novotný vytvořil globálně zaměřený internetový projekt na mikrofotobanky, který přímo propojuje prodejce a kupující fotek. Druhý projekt společnosti Keylog vychází z konceptu Smart City a zaměřuje se na inteligentní moderní cyklostojany, které jsou energeticky nezávislé a minimalizují možné krádeže. O prodloužení inkubačního režimu pak žádaly společnosti HEDR Moravia s platformou na vývoj webů a e-shopů a softwarová společnost System4M.

Žadatelé prezentovali svůj záměr pětičlenné komisi složené ze zástupců TC HK, města Hradec Králové, Agentury CzechInvest, CIRI a podnikatelské sféry. Na základě hodnocení komise pak byly jednotlivé podnikatelské záměry ohodnoceny. „Nové projekty se prezentovaly kvalitně zpracovaným podnikatelským záměrem a jsou již ve stadiu testování a prototypů. Jsme rádi, že náš inkubátor může přijmout další originální nápady a pomoci jim v prvních letech jejich rozvoje,“ dodává Ondřej Zezulák, ředitel TECHNOLOGICKÉHO CENTRA Hradec Králové.

Inkubační program TECHNOLOGICKÉHO CENTRA Hradec Králové přináší široké možnosti podpory pro začínající firmy z Královéhradeckého kraje. Na Vyklubejtese.cz mohou podnikatelé, kteří mají zájem do inkubátoru vstoupit, vyplnit jednoduchý dotazník, na jehož základě je kontaktuje startupový manager z TC HK. Následné kroky jsou pak uzpůsobeny přesně na míru konkrétním projektům.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.