Hradecký Festival sportu 2018 přilákal tisíce návštěvníků

Projekt Festival sportu opět přilákal tisíce návštěvníků, kteří měli možnost strávit příjemný den se sportem v krásném prostředí Jiráskových sadů. Na vlastní kůži si za krásnéno slunečného počasí mohli všichni příchozí vyzkoušet více než 50 druhů známých, či méně známých sportovních odvětví, které se celoročně provozují na území města Hradec Králové, a získat o nich kvalifikované informace od přítomných zástupců jednotlivých organizací.

Své sportovní umění předváděli po celý den na hlavním pódiu již zkušení sportovci. Zhlédnout jste mohli ukázky či exhibice moderních gymnastek, mažoretek, taekwondistů, společenských i streetových tanečníků a dalších neméně zajímavých sportů. V Labi „pod Hučákem“ pak za velké divácké podpory odehráli své exhibiční zápasy hráči vodního póla.

Pro návštěvníky byla v rámci projektu Festival sportu opět připravena hra s názvem Hradecký dvanáctiboj, ve které mohli získat při vyzkoušení minimálně 12 druhů libovolných sportů a odevzdání hrací karty ve stánku hlavního organizátora drobnou odměnu.

Velký zájem byl také o absolovování překážkové dráhy, která byla napodobeninou v současnosti tolik oblíbených extrémních překážkových závodů.

Aktivně se Hradeckého dvanáctiboje zúčastnilo více než 1000 návštěvníků, převážně z řad dětí a mládeže.

Velké poděkování patří hlavně zástupcům všech sportovních organizací, které se projektu aktivně zúčastnily, ale také dobrovolníkům, kteří na místě pomáhali s organizací akce. Ti všichni svým přístupem pomohli vytvořit příjemnou a uvolněnou sportovní atmosféru.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.