Hradecká filharmonie zahájila koncertní sezonu

Filharmonie Hradec Králové zahájila 41. sezonu. Úvodní koncert se uskutečnil 12. září, když taktovky se ujal nový šéfdirigent Kaspar Zehnder. Jeho prvním uměleckým hostem, kterého představil hradeckému publiku, byla světová klavíristka Elizabeth Leonskaja.

Sezona sice začíná, ale orchestr má za sebou od začátku srpna již téměř desítku odehraných koncertů hlavně na prázdninových festivalech, z toho poslední dva velmi úspěšné koncerty na festivalu filmové hudby Soundtrack Poděbrady.

Filharmonie se připojuje k letošnímu roku osmičkových výročí. Při slavnostním koncertu 27. října v Aldisu zazní Má vlast Bedřicha Smetany. Dále se chystá provedení rozsáhlého díla Oratio spei (Modlitba naděje) slovenského skladatele Juraje Filase v první polovině listopadu, kromě Hradce Králové je plánováno provedení také v pražské svatovítské katedrále.

Příznivcům „moderního dění v klasické hudbě“ bude koncem listopadu opět patřit festival Hudební fórum Hradec Králové a příznivcům hudby na pomezí žánrů repríza koncertu Michael Jackson Symphony. Více o koncertech z pestré nabídky filharmonie na www.fhk.cz.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.