Search
Close this search box.

Hradecká filharmonie zahájila koncertní sezonu

Filharmonie Hradec Králové zahájila 41. sezonu. Úvodní koncert se uskutečnil 12. září, když taktovky se ujal nový šéfdirigent Kaspar Zehnder. Jeho prvním uměleckým hostem, kterého představil hradeckému publiku, byla světová klavíristka Elizabeth Leonskaja.

Sezona sice začíná, ale orchestr má za sebou od začátku srpna již téměř desítku odehraných koncertů hlavně na prázdninových festivalech, z toho poslední dva velmi úspěšné koncerty na festivalu filmové hudby Soundtrack Poděbrady.

Filharmonie se připojuje k letošnímu roku osmičkových výročí. Při slavnostním koncertu 27. října v Aldisu zazní Má vlast Bedřicha Smetany. Dále se chystá provedení rozsáhlého díla Oratio spei (Modlitba naděje) slovenského skladatele Juraje Filase v první polovině listopadu, kromě Hradce Králové je plánováno provedení také v pražské svatovítské katedrále.

Příznivcům „moderního dění v klasické hudbě“ bude koncem listopadu opět patřit festival Hudební fórum Hradec Králové a příznivcům hudby na pomezí žánrů repríza koncertu Michael Jackson Symphony. Více o koncertech z pestré nabídky filharmonie na www.fhk.cz.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním: na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient