Hradec sestřelil Kometu rozdílem tří branek

Pět. Tolik zápasů nyní čítá vítězná šňůra, kterou Východočeši proti Brnu drží! A nejnovější triumf přibyl v neděli. V první třetině ještě dali Lvi soupeři několik minut prostoru ve vyrovnaném stavu 2:2, pak už to ale byl domácí celek, kdo kontroloval hru a průběžné vedení. Po dvou gólech se pod cennou výhru podepsali Lukáš Cingel a Radek Smoleňák, díky třem bodům se Mountfield navíc vyšvihl na 2. místo tabulky.

Oproti mači v Karlových Varech se trenéři proti Kometě rozhodli pro několik změn. Mimo sestavu zůstali Sébastien Piché a Lukáš Vopelka, nastoupili naopak Richard Nedomlel a Juraj Bezúch. Mezi tři tyče se postavil Jaroslav Pavelka a premiéru v před domácím publikem zažil v hradeckém dresu Lucas Lessio.

Pořádně divoká třetina nastartovala změny ve skóre už ve 2. minutě. Radim Zohorna našel v přečíslení na pravém kruhu Alexandra Malleta, který umístil kotouč za přesouvajícího se brankáře – 0:1. Srovnat mohl chvíli nato Matěj Chalupa, jenže osamocený před bránou nedokázal bekhendem vymíchat gólmana.

Co se však nepovedlo jemu, dohnali posléze jeho spoluhráči. A to dokonce tak, že dvěma trefami během 29 vteřin bylo skóre rázem překlopeno na hradeckou stranu. Nejprve využil nechtěnou nahrávku brněnského brankáře pohotovou otočkou a zasunutím do brány Lukáš Cingel, po další akci zvedal ruce nad hlavu Maris Bičevskis. Ten po premiérové nahrávce Lucase Lessia dostrčil v přečíslení kotouč za brankovou lajnu – 2:1.

Ani to ale nebylo vše. Kometa stihla za úvodní třetinu pouze čtyři střely, právě ta čtvrtá ale znamenala srovnání na 2:2, Petr Holík zavěsil z pravého kruhu přesně pod víko. Na obou stranách poté došlo k situacím, kdy gólmani svou nepřesnou rozehrávkou málem darovali soupeři gól jak na stříbrném podnose, závěrečná branka první části ale přišla až v 19. minutě. Dorážkou z úrovně brankoviště poslal Východočechy do vedení 3:2 Matej Paulovič.

Jestliže v úvodní dvacetiminutovce Karel Vejmelka nechtěně nahrál soupeři na gól, v první polovině té druhé třemi parádními zákroky své zaváhání odčinil. Lessiovu střelu z osy hřiště vykopl levým betonem, další zákrok předvedl proti akci dvojice Petr Koukal – Mislav Rosandič. Ti si vyměnili roli útočníka a obránce a Rosandič vysekl v mezikruží nebezpečnou teč. Vejmelka však stihl rychle vytasit pro změnu levý beton.

Nejvíce zaváněl gólem východočeský ťukes při hře čtyři na čtyři. Na jeho konci stála Paulovičova krásná teč, která už už mířila do odkryté brány. Jenže brněnský brankář natáhl hůl a pomocí ní dokázal kotouč vytěsnit. Východočeši se celkově snažili hrát hodně na tečované střely a nahození, v dalších minutách jich hned několik proletělo kolem hostujících tyčí.

Na druhé straně se v početní výhodě dostala k šancím i Kometa. Němcova střela byla ztečována mimo bránu, další pokus vytěsnil Pavelka betonem. A když na druhém konci dostali k dispozici dvojnásobnou přesilovku Lvi, odskočili Brněnským už o dvě branky. Radek Smoleňák ze své obvyklé pozice před bránou precizně tečoval střelu Petra Zámorského mezi betony – 4:2.

A Radek Smoleňák byl při chuti i ve třetí třetině. Hned v jejím úvodu totiž předvedl další úspěšnou teč po dalším nahození Petra Zámorského a završil hradecké bůro – 5:2. Zajímavostí je, že hráč s číslem 70 si ve dvou zápasech po svém návratu pod Bílou věž připsal už čtvrtou branku. Nebyl ale posledním východočeským střelcem zápasu.

Tím se totiž stal, jak se později ukátzalo, Lukáš Cingel, jenž se prosadil příklepem u pravé tyče po pohledné akci na jeden dotek – 6:2. Stejný hradecký forvard byl ale dokonce blízko hattricku, jenže sám před brankou trefil pod brankářovými betony tyč.

Zajímavé chvíle přinesly i poslední minuty utkání. V těch se totiž dokázali naposledy v duely prosadit také hosté. Jedovku Luboše Horkého ještě Jaroslav Pavelka lvím skokem lapil, na rychlou teč Alexandra Malleta z bezprostřední blízkosti už ale nestačil – 6:3. Hradečtí se však nenechali inkasováním vyvést z míry a na jejich pohodlné výhře nic nezměnila ani potyčka Nicholase Schause a Marise Bičevskise v poslední minutě.

Mountfield HK – HC Kometa Brno 6:3

Branky a nahrávky: 7. Cingel, 7. Bičevskis (Lessio, Paulovič), 19. Paulovič (Lessio, Bičevskis), 35. Smoleňák (Zámorský, F. Pavlík), 43. Smoleňák (Zámorský, Linhart), 47. Cingel (Vincour, R. Pavlík) – 2. Mallet (R. Zohorna, Köhler), 13. P. Holík (Mueller), 56. Mallet (L. Horký, Hruška). Rozhodčí: Harnebring (SWE), Hejduk – Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. Nejlepší hráči: Matej Paulovič – Petr Holík. Diváci: 5 872.
Mountfield HK: Pavelka – Zámorský, Linhart, Cibulskis, Graňák, F. Pavlík, Rosandič, Nedomlel – Smoleňák, Koukal, Rákos – Vincour, Cingel, R. Pavlík – Paulovič, Bičevskis, Lessio – Chalupa, Dragoun, Bezúch.
HC Kometa Brno: Vejmelka – Barinka, O. Němec, Gulaši, Štencel, Malec, Schaus, Mikuš – Zaťovič, P. Holík, Mueller – Kusko, L. Čermák, Kašpar – Mallet, Hruška, Köhler – Plášek ml., R. Zohorna, L. Horký.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak