Hradec porazil mistra a jde do vedení

Nevyrovnané výkony brněnské Komety v rámci hokejové extraligy se potvrdily ve včerejším zápase v Hradci Králové. Brno sice vedlo už v 1. minutě, pak ještě v polovině utkání srovnalo nepříznivý stav, ale poté Hradec přidal dva góly a mohl slavit nejenom výhru, ale i postup na první příčku.

Právě z vedoucí pozice klesl Litvínov, který letos poprvé prohrál. Dokonce v domácím zápase s Třincem nedal ani gól. „Nepovedl se nám vstup do utkání, Třinec hrál výborně. Dobře bruslil, hrál na hraně obětavosti, poté jsme se pomalu dostávali do hry, ale bohužel se nám vstřelit kýženou branku nepodařilo,“ podotkl po zápase litvínovský trenér Radim Skuhrovec.

Třetí místo si udržely Vítkovice. Povedlo se jim získat všechny tři body v Chomutově. I když to nebylo vůbec jednoduché, protože sice vedly 3:0, pak ale chomutovští hráči zabrali a dvěma rychlými brankami ve druhé třetině zápas zdramatizovali. Vítkovice si však vedení nakonec zkušeně pohlídaly.

Na svých místech zůstaly i Sparta (4.), Liberec (5.) a Plzeň (6.), kterým se povedlo ukořistit plný počet bodů na kluzištích soupeřů.

Na sedmém místě je už zmiňovaná Kometa Brno. Hned za ní jsou týmy, které také prohrály, Olomouc a Pardubice. „Bylo to vyrovnané utkání. Bohužel jsme dostali lekci z produktivity. Střel máme dostatečné množství, ale naše zakončování je chabé. V přesilové hře musíme být důrazní v předbrankovém prostoru,“ řekl po zápase olomoucký trenér Zdeněk Moták.

Na 10. a 11. místě následují týmy, které naopak včera vyhrály – Mladá Boleslav a Třinec. „My si velmi vážíme vítězství a tří bodů, které nám určitě pomohou do startu extraligy. Byly to vybojované a velmi vydřené body. Je vidět, že domácí tým hraje ve velké pohodě a pro nás je to skvělý ukazatel toho, že s takovou hrou i přes velkou marodku můžeme být úspěšní,“ řekl k zápasu v Litvínově třinecký trenér Václav Varaďa.

Na posledních třech místech jsou Zlín, Karlovy Vary a Chomutov. „První třetinu jsme neměli dobrou. Ve druhé části už se soupeř dostal do vedení 3:0, ale tím, že jsme dali první branku, jsme se dostali do hry. Potom jsme začali Vítkovice přehrávat. Měli jsme hodně našlápnuto k tomu, abychom konečně bodovali, ale bohužel se nám to nepovedlo. Výkon mužstva byl dobrý, navázali jsme na výkon na Spartě, ale musíme dál pracovat. Nic jiného než tvrdá práce nás k bodům nedostane,“ podotkl trenér posledního Chomutova Vladimír Růžička.

7. kolo hokejové extraligy

PSG Berani Zlín – HC Škoda Plzeň 3:5 (2:1, 0:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 17. Herman (Žižka), 18. Fořt (E. Kulda), 50. Fořt (Freibergs, Herman) – 12. Preisinger (Kratěna), 28. Vráblík (Kodýtek, Eberle), 40. Gulaš (Kaňák, Nedorost), 41. Nedorost (Gulaš, Kracík), 60. Gulaš (Kaňák, P. Straka). Rozhodčí: M. Sýkora, Šír – Hlavatý, O. Polák. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:2. Diváci: 3181.

HC Energie Karlovy Vary – Bílí Tygři Liberec 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 28. Kohout (Šenkeřík, Stloukal), 48. O. Beránek – 8. Lenc (M. Kvapil, Bulíř), 31. M. Kvapil, 42. Lenc (P. Jelínek). Rozhodčí: M. Petružálek, Pražák – Malý, Lhotský. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváci: 3007.

HC Verva Litvínov – HC Oceláři Třinec 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 9. Adamský (M. Kovařčík, O. Kovařčík), 18. Krajíček (Hrňa). Rozhodčí: Bejček, Hejduk – J. Svoboda, Špringl. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: 5235.

Piráti Chomutov – HC Vítkovice 2:3 (0:2, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 33. Huml, 35. J. Stránský – 15. Tybor (O. Roman), 18. P. Zdráhal (Š. Stránský, De la Rose), 29. Schleiss (Szturc, Šidlík). Rozhodčí: Hribik, Pavlovič – Brejcha, D. Jelínek. Vyloučení: 3:5. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 2911.

BK Mladá Boleslav – HC Dynamo Pardubice 4:2 (2:1, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 8. Bernad (Vondrka, Klepiš), 18. Klepiš (Bernad, Skalický), 42. Vondrka, 59. M. Procházka (Pláněk, Vondrka) – 17. Mandát (P. Sýkora, Poulíček), 25. Vondráček (Trončinský). Rozhodčí: Pešina, Horák – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 5:6, navíc Orsava (Mladá Boleslav) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 3002.

HC Olomouc – HC Sparta Praha 2:4 (0:0, 1:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 24. Irgl (Burian, Kolouch), 52. Irgl (Kolouch, Staněk) – 33. Pech (Košťálek, Forman), 51. T. Pavelka (Košťálek, Klimek), 52. M. Beran (Pech, Říčka), 59. P. Vrána (Kalina). Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Bryška, Tošenovjan. Vyloučení: 7:6, navíc Švrček (Olomouc) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 4935.

Mountfield Hradec Králové – HC Kometa Brno 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 5. Cingel (Cibulskis), 26. Rosandič (Vincour, Zámorský), 47. Paulovič (Cingel, R. Pavlík), 55. R. Pavlík (Paulovič) – 1. J. Mikuš (Köhler, O. Němec), 27. Mueller (Kašpar, J. Mikuš). Rozhodčí: Kika, Jeřábek – J. Frodl, Komárek. Vyloučení: 5:7, navíc Rákos (Hradec Králové) 10 min. Využití: 4:1. Diváci: 5629.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.