Hradec Králové se musel rozloučit s Réwayem

Čtyři z pěti hokejistů, které si Hradec Králové v létě vyzkoušel, zůstává v kádru. Neprosadil se Petr Straka. Navíc s ním odchází z klubu i Martin Réway, který přicházel v pozici jednoho z možných lídrů týmu. Jenže zdravotní problémy mu nedovolily pořádně trénovat, natož absolvovat přípravná utkání. „O Martina jsme hodně stáli, bohužel ho velmi výrazně limitoval jeho zdravotní stav,“ řekl trenér Tomáš Martinec.

Dva obránci Richard Nedomlel a Sébastien Piché a dva útočníci Maris Bičevskis a Matěj Chalupa mohou být naopak spokojení. Uspěli v přípravném období a v následující sezoně budou působit v extraligovém Hradci Králové.

Nedomlel působil šest letech v Severní Americe, kde hrál v juniorské WHL i nižších soutěžích AHL a ECHL. Před dvěma lety se vrátil do Evropy. Nejdříve působil ve Spartě a letos na konci ledna zamířil do Mladé Boleslavi. „Richarda jsme vzali z důvodu jeho výborných fyzických parametrů. Je to hráč, který se nebojí přitvrdit a shodit rukavice, když je to potřeba. Takových v mužstvu moc nemáme, proto bude určitě přínosem,“ uvedl v tiskové zprávě sportovní manažer Mountfieldu HK Jaroslav Bednář.

Kanaďan Piché působil poslední čtyři sezony v rakouském Linci. V Evropě už je od roku 2013. „Je to výborně bruslící obránce s čichem na produktivitu. Ne náhodou se poslední tři čtyři sezony umisťoval na předních pozicích v bodování obránců v EBEL,“ uvedl Bednář.

Dalším zahraničním hráčem je Lotyš Bičevskis, který má bohaté zkušenosti z KHL, v dresu Dinama Riga sehrál celkem 291 zápasů. „Má čich na góly a určitě bude pro naše mužstvo přínosem,“ prohlásil Bednář.

Poslední nováček Chalupa oblékal v loňské sezoně dres Plzně. „Matěj je mladý talentovaný hráč ve výborném věku. Naším jediným přáním je, aby v mistrovských zápasech navázal na výkony, které předváděl v přípravných utkáních v Přerově i na Mountfield Cupu. Je to hráč s výborným bruslením, který předvádí přímočarý hokej. Má výborné vidění hry, což do týmu potřebujeme. Musím říct, že předčil má očekávání,“ řekl Bednář.

Hradec Králové má za sebou pořádání turnaje, v kterém zaznamenal dvě výhry a jednu porážku. Další přátelák čeká hradecké hokejisty v úterý 21. 8., kdy nastoupí proti Znojmu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.