Hráčky USK vstoupily úspěšně do Euroligy

Těžkého soupeře dostaly na úvod basketbalistky USK Praha, střetly se s ruským Orenburgem a ještě k tomu na jeho palubovce. To je však nijak nerozhodilo a zvítězily 83:78.

„Před startem Euroligy jsme neměly jediný těžký zápas. Takže start bude ostrý a samy jsme zvědavé, jak to bude vypadat,“ říkala trenérka Natália Hejková před zápasem. Je pravda, že dosavadních šest zápasů nejvyšší ligy žen nemohlo hráčky USK na euroligovou konfrontaci pořádně připravit. Pražanky v pohodě všech šest zápasů vyhrály, průměrně soupeřkám nastřílely 110 bodů!

Teď je však čekal těžší soupeř. Pražankám se však povedl skvěle úvod, po první čtvrtině vedly už o 18 bodů. Českému týmu se hlavně dařily rychlé protiútoky. Domácí hráčky se však nevzdaly a během druhého poločasu dokázaly dokonce i skóre otočit. To ale bylo jen na chvíli. Pak se opět hráčky USK dostaly do vedení, které už do konce zápasu nepustily.

I další zápas Evropské ligy sehrají basketbalistky USK na palubovce soupeře, za týden se představí v italském Schiu. Doma se ukáží poprvé 7. listopadu proti Bourges.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak