Hráčky USK Praha znovu doma prohrály. Nyní je čeká těžký dvojboj

Už druhou domácí porážku za sebou v rámci Euroligy utržily hráčky USK Praha. Nedá se však mluvit o nějaké krizi, protože obě prohry byly velmi těsné. Před týdnem prohrály na domácí palubovce s ruským Orenburgem po dvojím prodloužení 77:80 a dnes nestačily na italské Schio, kterému podlehly 77:80.

Zatímco Orenburg patří mezi týmy, které by do play-off měly postoupit, s Schiem se moc nepočítá.
Pražanky si v dnešním zápase udržovaly během první půle mírnou převahu, jenže na začátku druhého poločasu Italky nejdříve vyrovnaly a pak se dostaly i do vedení, které si udržely až do konce.
I přes prohru jsou však hráčky USK ve skupině druhé.

„Začaly jsme stejně, jako jsme skončily poslední zápas. Naším hlavním problémem byla defenziva. Inkasovat doma 80 bodů není dobré. Nevím přesně, co se stalo. Teď nás čekají venku zápasy s Bourges a Jeketěrinburgem. Po sérii vítězství ze začátku sezony se to otočilo a máme sérii těžkých zápasů,“ řekla trenérka Pražanek Natálie Hejková.

Jak už naznačila koučka USK, nyní její svěřenkyně čeká nesmírně těžký dvojboj. Pokud by basketbalistky našeho hlavního města prohrály oba následující zápasy, mohly by se dostat i do problémů, co se týká postupu do vyřazovací části Euroligy.

USK Praha – Schio 77:80
Nejvíce bodů: Ayayiová 25, Kateřina Elhotová 15, Thomasová 12, Oblaková 11 – Quigleyová 25, Grudaová 19, Lavenderová 15, Dottová 10. Fauly: 18:21. Trestné hody: 15/13 – 20/12. Trojky: 6:6. Doskoky: 30:30.

To basketbalisté Nymburka už mají po tomto týdnu jisté, že se neprobojují do play-off Ligy mistrů. Porážka s Antverpy je odsoudila hrát jen o páté místo.
„Dnes jsme špatně bránili a na konci jsme udělali příliš mnoho chyb, které nás připravily o vítězství,“ řekl Jaromír Bohačík, který byl s 18 body nejlepším střelcem zápasu. „Hráli jsme jen prvních 35 minut, pak jsme ztratili koncentraci, začali chybovat a prohráli jsme,“ dodal trenér Nymburku Oren Amiel.

Antverpy – Nymburk 85:72 (29:27, 44:47, 59:65)
Nejvíce bodů: Bako a Kalinoski oba 15, Sanders 14, Lee a Tate oba 13 – J. Bohačík 18, Lawrence 12, Cosey a Myers oba 8. Fauly: 18:23. Trestné hody: 22/17 – 19/13. Trojky: 10:9. Doskoky: 37:36.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak