Hráčky USK Praha jsou první a jen zázrak by je sesadil z vedoucí pozice

Tabulka naší nejvyšší basketbalové ligy žen je zatím hodně neúplná, ale i při odehrání všech zápasů by pravděpodobně i tak vedlo USK Praha. V tomto posledním čtvrtém kole naprosto deklasovalo svého soupeře ze Strakonic. Hráčky USK porazily jihočeský tým o 80 bodů!
Stejný počet bodů jako lídr soutěže má i druhé KP Brno. I Brňanky si naposledy pěkně zastřílely, v městském derby porazily Teamstore skoro o padesát bodů.

Čtyři zápasy už má odehrané i třetí Nymburk, který má na kontě tři vítězství. To poslední se zrodilo proti Hradci Králové. V polovině zápasu to bylo ještě vyrovnané, pak však Nymburk prokázal své kvality a došel si pro vítězství. Východočeský tým tak klesl na čtvrté místo.

Pátá je Slavia Praha, šesté Žabiny, které byly dříve známé pod názvem Žabovřesky. Ještě v nedávných letech patřil tento tým k nejlepším v Evropě, v poslední době však zažívá velkou krizi a nedosahuje už ani medailových pozic v Česku.

Sedmý je Trutnov, který však má odehrány jen dva zápasy.

V dolní polovině tabulky jsou čtyři týmy, které ještě letos nebodovaly – Ostrava, Technic Brno, Strakonice a Slovanka Mladá Boleslav.

Basketbalová liga žen – 4. kolo:

Teamstore Brno – KP Brno 56:101 (26:24, 36:49, 47:76)
Nejvíce bodů: Zítková 18, Selucká 13, Stehlíková 9 – Maddenová 20, Stará 14, Šujanová a Saurazaitéová po 12, Gillová 11, Sládková a Mainclová po 10.

Strakonice – USK Praha 44:124 (10:34, 23:70, 32:105)
Nejvíce bodů: Petrušková 12, Tomšovicová 9, Fadrhonsová a Jeništová po 8 – Březinová, Režanová a Thomasová po 17, Romerová 14, Kateřina Elhotová a Karolína Elhotová po 11.

Nymburk – Hradec Králové 101:80 (22:22, 47:49, 76:62)
Nejvíce bodů: Wellsová 25, Krakovičová a Chomenčuková po 17, Hošková 15, Huňková 10 – Vojtíková 14, Effangová 12, Minarovičová a Zavázalová po 10.

Slavia Praha – Ostrava 77:68 (19:24, 43:32, 60:55)
Nejvíce bodů: Pohunková 14, Theinerová 14, Cantyová 11, Jamisonová-Myersová 10 – Hadačová 16, Cordaová 14, Kubíčková 10.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak