Search
Close this search box.

Hráčem podzimu se stal fotbalista David Ledecký

Již od roku 2004 fanoušci Dynama pravidelně vybírají nejlepšího hráče sezony a také nejlepšího hráče podzimní části. Vydařený podzim byl zárukou toho, že příznivci klubu budou fotbalisty Dynama hodnotit nadprůměrně, což se také podařilo. Hráčem podzimu se stal dle očekávání David Ledecký, s průměrnou známkou 9,40 tak překonal bodový rekord Karla Poborského (9,39) z podzimu 2005/06!

Jihočeši podávali v celém průběhu podzimu konstantně dobré výkony, a to právě ocenili budějovičtí fanoušci. Přesto zřetelně vybrali několik osobností, které podle nich měli na úspěchy Dynama rozhodující vliv.

Pro mnohé byl velkým překvapením především útočník David Ledecký. Jeho složitý příchod do Dynama z Polska byl dotažený až v průběhu sezony a do prvního zápasu tak nastoupil až ve třetím kole. Okamžitě se ukázalo, že bude pro budějovický útok mužem číslo jedna. Do konce podzimu totiž odehrál čtrnáct zápasů, v nichž zaznamenal skvělých deset branek! Vedle vstřelených gólů se aktivně a efektivně zapojoval i do kombinací svého týmu a podzim mu tak vyšel skutečně na jedničku. Fanoušci Dynama v drtivé většině ohodnotili jeho výkony nejvyšší známkou 10 a díky tomu si David Ledecký vysloužil konečnou známku 9.40. Podobně vysokou známku zaznamenal na podzim 2005 Karel Poborský (9,39) a bodovou hranici 9,00 překonal pak pouze na podzim roku 2007 Jaroslav Černý (9,02).

Pokud byl David Ledecký zaslouženě nejlepším střelcem a nejlepším hráčem Dynama, velmi statečně mu sekundoval obránce Jiří Kladrubský. Ten se totiž může pyšnit označením hráče, který hokejovou terminologií zaznamenal nejvíce kanadských bodů. Během podzimu nastoupil do patnácti zápasů, v nichž zaznamenal tři vstřelené góly a devět gólových asistencí! Právě díky tomu ho fanoušci v hlasování zařadili na druhou pozici. Také Kladrubského známka 8,61 je vysoce nadprůměrná.

Příznivci budějovického klubu pak na třetí místo hlasování zařadili dalšího útočníka Dynama. Dnes již velmi zkušený forvard Ivo Táborský do žádného zápasu nenastoupil v základní sestavě a odehrát tak stihl jako střídající hráč pouhých 268 minut v součtu patnácti duelů, do kterých zasáhl. Byl ale velmi produktivní a na konto si připsal za takto krátké období pět vstřelených gólů a dvě asistence. Hned tři jeho góly se nakonec ukázaly jako vítězné, a to je přesně to, co fanoušci ocenili. Ivo Táborský si za své počínání od fanoušků vysloužil průměrnou známku 8,40!

Dobré výkony Dynama se projevily i na zájmu fanoušků o hlasování. Hlasovací formulář odeslalo téměř dvě stě fanoušků, což je výrazně více než v předešlých sezonách. Měřítkem dobrých výkonů je vždy skutečnost, zda daný hráč překonal nadprůměrnou známku 7,00. Letos na podzim se nad tuto hranici dostalo hned osm hráčů ze šestnácti, kteří se v hlasovacím formuláři objevili.

Průměrné známky dalších hráčů A-týmu na podzim 2018: Lukáš Havel (8,07), Matej Mršič (7,95), Pavel Novák (7,46), Jindřich Staněk (7,35), Zdeněk Křížek (7,34), Matěj Helešic (7,19), Patrik Čavoš (6,87), Roman Wermke (6,79), Petr Javorek (6,64), Róbert Kovaľ (6,57), Filip Havelka (6,45), Peter Grajciar (6,06), Vojtěch Gebert (5,62).

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient