Hráč HC Rytíři Kladno Martin Kehar má větší radost z předvedené hry než z gólů

Rytíři dlouho zdolávali houževnatou Třebíč, která téměř půl zápasu držela ze svého pohledu přijatelný výsledek. Pak ale soupeře zlomila střela obránce Martina Kehara, kterou za Dostálova záda úspěšně tečoval Ladislav Zikmund. Ve třetí části pak Kehar nabil na třetí branku Adamu Kubíkovi a od té doby už bylo jasné, že Rytíři uspějí i v pátém zápase v řadě.

Výsledek zápasu vypadá celkem jednoznačně, soupeř ale našemu tlaku dlouho odolával?
V první třetině hrála Třebíč velice slušně. Tam kdyby dali na začátku prvního góla oni, tak kdoví, jak by to vypadalo. Vytrvali jsme ale ve své hře, plnili jsme, co jsme si před zápasem řekli, a od toho se utkání vyvíjelo dál. Ve třetí části už byl pak soupeř trochu odevzdanější.

Nakonec se ukázalo, že receptem na brankáře Dostála byly asi střely od modré, po kterých padly první tři branky?
Asi ano, ono to trochu roztrhá tu soupeřovu obranu. A když už nic, tak jsou z toho aspoň závary před bránou, vznikají tam šance z dorážek. Ale jinak byl jejich gólman hodně šikovný.

Připsal jsi si dvě pěkné asistence, zvláště po tom gólu na 2:0 jsi měl na ledě viditelně velkou radost?
Musím zaťukat, jak Ziki v posledních zápasech boduje. A jak jsem viděl že to tečuje zrovna on, tak jsem měl okamžitě úsměv na tváři. Ale radost bych samozřejmě měl, i kdyby to tečoval i kdokoli jiný.

V posledních dvou utkáních jsi si připsal tři gólové nahrávky a ze všech to byly parádní góly, že?
Důležité je, že jsme vyhráli a radost mám hlavně z naší hry. Nějaké chybičky tam samozřejmě byly, ale jinak jsme dodrželi, co jsme si řekli. Z té hry mám možná větší radost než z asistencí.

Ale musím zmínit signál s Danielem Kružíkem, kdy ho před bránou hledáš zadovkou. V Ústí z toho byla pěkná branka, dnes sice puk do odkryté brány nedostal, ale vypadá to na velmi účinnou souhru?
Po dnešku to už bude další soupeř asi vědět, takže už to dál asi takhle nepůjde (smích). Minulý rok to takto hráli Klozák s Tůmičem, takže není to nic nového. Já to jen tak trochu zkouším okopírovat.

Lukáš Cikánek se dočkal první letošní nuly. Kdy už to začalo být v hlavách, abyste mu k ní pomohli?
Já už myslel, že dnes vyhraje hráče utkání, přál bych mu to. Ale určitě pro něj super nula. Zvlášť když hned na začátku tam měl soupeř dvakrát možnost střílet do prázdné brány. To první byla opravdu tutovka. Podobnou jsem měl i já, takže tím to bylo fifty – fifty. Pak se to tam ještě jednou ode mě odrazilo a to taky šlo jen kousek vedle brány. Tam tomu štěstíčko trochu pomohlo.

Ještě před pár koly jsme byli týmem s největším počtem dvouminutových trestů v lize, aktuálně se to ale dost zlepšilo a jsme už v té „slušnější“ polovině. Hodně se v kabině řešila herní disciplína?
Ono je to tím, než si hra na začátku trochu sedne. Možná je to tím, že jsme začali také víc bruslit. Nijak jsme se na to nezaměřovali, ale jedině dobře, že je to na dobré cestě.

Navíc pokud už jsme vyloučeni, tak s 93,75% disponujeme i suverénně nejúspěšnější hrou v oslabení. To je velký posun oproti loňské sezóně, kdy jsme v těchto statistikách byli na chvostu?
To těžko říct čím je. Snad to kouzlo tkví v soudržnosti týmu, kdy bychom ve čtyřech ten puk raději sežrali, než z toho dostat branku.

Máme pět výher v řadě, ale teď nás čeká čtyřzápasový výlet na venkovní kluziště. A jak nepříjemné Litoměřice, tak i moravský trojboj asi ukážou, jak na tom opravdu jsme?
Přesně tak. Ale musíme brát zápasy postupně za sebou a o to více se nahecovat, abychom potvrdili že máme v poslední době lepší bilanci vyhraných zápasů. I kvůli tomu ty moravské zápasy odehrajeme v rámci jednoho tripu, budeme tam zůstávat.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak