Hostivařští hokejbalisté vyhráli nad Kovem 4:1

Souboj týmů ze středu tabulky byl na pořadu sobotní porce hokejbalových utkání v hokejbalové mekce – Palmovce. O bod bohatší domácí rezerva TJ KOVO Praha přivítala tým z Hostivaře.

Zápas začal zostra, už v první minutě se měnilo skóre. Jako nůž máslem prošel Zeman hostivařskou obranou a nikým nevyrušen umístil míček mimo dosah Štěpána Hallady. Hra hostů byla rozhádaná, neuspořádaná, a soupeř se nenechal prosit o to, zmatku využít. Obraz hry z prvních několika minut ale neměl dlouhého trvání. Napadání rozehrávajících obránců hluboko v jejich obranném pásmu na tom mělo velký podíl a Hostivař se stávala čím dál nebezpečnějším a konkurence schopnějším soupeřem. Vynaložené úsilí vedlo k odměně. V rozmezí pouhých deseti vteřin dokonala obrat. Palička proběhl rojem, prosmýkl se až před gólmana, dostal se za něj, a úspěšně zakončil. Když o zmíněných 10 vteřin později Pernis v bráně domácích neudržel míček ve své náruči, Staněk se šance vůbec nezalekl, velmi elegantně oběhl rozpláclého brankáře, a pohodlně rozvlnil síť podruhé.

Druhé dějství se neslo v drtivé většině na vlně hostivařské aktivity. Po Borečkově pase se do šance řítil autor první branky, ale ani po následném, překvapivém zakončení zpoza branky, se neozval nikdo jiný než tyč. Oba týmy si zahrály přesilovou hru, obě zůstaly nevyužité. Té domácích předcházel drsnější střet útočníka s brankářem, ale s radostí mohu konstatovat, že přestože byli oba otřeseni, bez problémů pokračovali v zápase.

V poslední třetině se kouzlily úsměvy, hrál se líbivý hokejbal. Padly celkem ještě dva góly, ale věřím, že nejen já z řad hostivařských fanoušků, jsem cítil tři. Po nenápadném nahození Pernis předvedl, již po několikáté v zápase, svou pohostinnost a nechal dobíhajícího Kucarova beztrestně skórovat. Na vychovanost muže s maskou se spolehl i další střelec hostů – Píša. Po krásném posunutí Tomášem Adamcem, utrhl se obráncům a nadvakrát dopravil balónek do branky. Třetí a hezký, pátý gól, zdálo se, doslova dovezl za brankovou čáru Marek Kalaš. Nicméně nejvíce povolaní, erudovaní rozhodčí sobotního duelu, viděli situaci nejlépe a rozpažili. Před koncem ještě jednou přiměl tyčku ke zpěvu Adamec, ale ukazatel skóre zůstal neměnný. 4:1!

KOVO PRAHA – HOS HOSTIVAŘ 1:4

BRANKY A NAHRÁVKY: 0:39 ZEMAN (MAINZER, KOVAŘÍK) – 9:16 PALIČKA, 9:26 STANĚK, 33:54 KUCAROV (BROŽ, STANĚK), 37:38 PÍŠA (ADAMEC).
ROZHODČÍ: ZBOŘIL, PRUDÍK . VYLOUČENÍ: 2:2 . VYUŽITÍ: 0:1 . V OSLABENÍ: 0:0 . DIVÁCI: 8 . STŘELY NA BRANKU: 25:34 . PRŮBĚH UTKÁNÍ: 1:0, 1:4 .

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.