Hořovičtí florbalisté Red Dragons vyletěli zas o patro výš

Před posledním turnajem byly karty pro hořovický florbalový klub rozdané mnohem přehledněji, než to dokáže i guru karetní hry Magic, Tomáš Joska. Aleš Růžička navíc potvrdil, že je hoden své zákulisní florbalové přezdívky, tedy florbalový „Roman Berbr“. A tak právě Tomáš Joska odřídil první utkání. Nutno ovšem podotknout, že to byla odpískaná čistá rovina. Každopádně draci potřebovali pro jistotu postupu dvakrát zvítězit. Do branky se postavil Ondra Schmidt, Matěj Pužman vyměnil brankářskou přilbu za post levého křídla druhé řady.

Red Dragons Hořovice – FBC Engineers 6 : 3

První důležité utkání začali hořovičtí dobře. V páté minutě se trefil Plešmíd a uklidnil tak přece jen trochu nervozitou svázané mužstvo. Bohužel chlapci neužitkovali další příležitosti, a tak přišlo tradiční, nedáš, dostaneš. Vyrovnal Drobík. A vyrovnaný stav vydržel až do konce první třetiny. Ve druhé části vzali draci otěže utkání opět do svých rukou. Druhou branku přidal Vítek Plešmíd, když ho ideálně našel výborně hrající Rácz. V minutě 21. se nahrávající proměnil ve skórujícího a zvýšil na tři jedna. A ještě do konce druhé třetiny zvýšili Hořovice náskok. Hattrick završil nejprve přesnou střelou k tyči Plešmíd. A pátou branku v poslední minutě prostřední části vsítil Ondřej Rácz. Do poslední třetiny nastoupili hráči s jasným předsevzetím, nepřipustit drama a v klidu udržet vedení. Ale nebyl by to tým Red Dragons, aby na drama nezadělal. Dvě zbytečné chyby a Engineers se dotáhli na dvoubrankový rozdíl. Přesto, že hořovičtí měli balonek daleko častěji na svých holích, přidat uklidňující gól se jim nedařilo. V úplném závěru soupeř ještě po time outu sáhl ke hře bez brankáře. Chybnou rozehrávku ale vystihl Rácz a střelou do prázdné klece také završil hattrick. Závěrečná siréna tak oznámila, že Hořovice mají dnešní úkol z 50% splněný.

Branky: Rácz 3, Plešmíd 3

Nejlepší hráč utkání RDH:Ondřej Rácz

Red Dragons Hořovice – Florbal Praha 5 : 2

Ve druhém utkání byl úkol o to jasnější. Výhra garantovala návrat do vyšší ligy, tedy splnění cíle pro letošní sezónu. Bohužel pro tento zápas chyběl Vítek Plešmíd. Utkání tak odehráli chlapci na tři obránce a dva útoky. Ale zvládli jej velmi dobře. Byť dobře nezačali. Ve třetí minutě obrana nechala za sebou Hoška, který překonal Ondru Schmidta v brance. Obraz hry to ale nezměnilo, kluci měli hru pod kontrolou, soupeř hrozil hlavně z rychlých brejků. A v sedmé minutě se konečně podařilo srovnat stav. Typickou akci prvního útoku, s přihrávkou na první tyč sehrál Vojta Plecitý a Lukáš Fišer se přesnou střelou nemýlil. A byl to opět Plecitý, který se prodral k přesnému zakončení a strhl vedení na stranu hořických hráčů, opět tak potvrdil, že tyto zápasy prostě umí. Ve druhé třetině se obraz hry příliš neměnil. Po většinu času se hrálo na polovině soupeře. O to nebezpečnější ale byly protiútoky Florbalu Praha, kdy musel Schmidt v naší brance několikrát vytáhnout výborný zákrok. Třetí branku vstřelil přesnou ranou ze standardky do vikýře kapitán Spal. V poslední třetině, která uzavírala celou sezónu,tentokráte draci větší komplikace nepřipustili. Dlouhé pasáže hry probíhaly na soupeřově polovině. Ve 26. minutě navíc Pužman obral o míček obránce, krásným pasem našel úplně volného Lizce, který nekompromisní ranou pod břevno skóroval. A pátou branku přidal Fišer, zcela „nečekaně“ po akci Plecitého s tradiční přihrávkou na první tyč – 5:1. Kosmetickou úpravu skóre zařídil za Florbal Praha Klouda. Poslední vteřiny už proběhly za pokřiku postup oslavujících hráčů Red Dragons.

Branky: Fišer 2, Plecitý, Spal, Lizec

Nejlepší hráč utkání RDH:Vojtěch Plecitý

Sestava: O. Schmidt – A. Spal ©, J. Lukavský, L. Routa, J. Lizec – O. Rácz – V. Plecitý – L. Fišer, M. Pužman – D. Valo – V. Plešmíd

Kapitán Antonín Spal k zápasům: „Nečekali jsme, že to bude easy, což nakonec opravdu nebylo. Ale zahráli jsme si a hlavně dvakrát vyhráli, což byl cíl. Musím kluky pochválit, protože až na úvod prvního zápasu jsme si nervozitu nepřipustili a máme tak dvě potřebné výhry. Cíl sezóny byl postup a ten máme. Chci poděkovat všem v klubu, že po celou sezónu dělali maximum, a my tak můžeme slavit. Dobře se zapracovali i naši mladí. Fišer, Routa, Lizec, Plešmíd, Rácz, to je budoucnost Red Dragons. Samozřejmě děkuji soupeřům za férová utkání.“

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.