Hořovická nemocnice se zúčastnila meetingu na nádvoří Starého zámku

Nemocnice Hořovice se v neděli 20. května aktivně účastnila 4. setkání poskytovatelů sociálních a návazných služeb Hořovicka. V rámci odpolední akce zde zdravotníci nemocnice změřili cukr v krvi a krevní tlak přibližně 100 zájemcům. K dispozici byly návštěvníkům i resuscitační figuríny pro nácvik kardiopulmonální resuscitace (KPR).

„U našeho stánku se zastavilo přibližně 150 lidí, jejich hodnoty byly celkem v pořádku. Co je hodně překvapovalo, byly postupy v poskytnutí první pomoci, které se za poslední léta velice změnily,“ podotkla Blanka Červenková, hlavní sestra hořovické nemocnice. „Měli jsme s sebou i základní výukovou resuscitační figurínu pro nácvik KPR. Torzo je v reálné velikosti (odpovídá základní fyziognomii) dospělého člověka a je vytvořeno pro realistický nácvik všech kroků KPR,“ popsal vybavení zdravotníků Nemocnice Hořovice Bc. Rostislav Hájek, Dis., vrchní sestra ARO. „ Co se týče změn v poskytnutí první pomoci, klade se nyní velký důraz na srdeční masáž. Konkrétně na hloubku a rychlost mačkání hrudníku oproti dýchání z úst do úst, od kterého se pomalu ustupuje.“

Setkání poskytovatelů sociálních a návazných služeb Hořovicka se konalo na nádvoří Starého zámku v Hořovicích. V rámci programu proběhlo vystoupení mažoretek, vyhodnocení soutěže Bezpečné město a pro děti byl připraven skákací hrad.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.