Hořovická nemocnice se připojila k akci „ Čisté ruce“

Mezinárodní den hygieny rukou, který každoročně na začátku května vyhlašuje Světová zdravotnická organizace – WHO, je akcí do které se tradičně zapojuje také hořovická nemocnice. V pondělí 7. května 2018 studentky Střední zdravotnické školy v Berouně prováděly instruktáž správného postupu hygienické dezinfekce rukou. Letošní kampaň WHO je věnována boji proti sepsi. Snaží se podporovat zdravotníky v provádění dostatečné hygieny rukou v nemocnicích a tím snížit riziko přenosu infekcí.

Akce „čisté ruce“ proběhla ve vstupním prostoru hořovické nemocnice. Správnou techniku si zájemci z řad zdravotníků i návštěvníků sami vyzkoušeli. Pomocí ultrafialového světla ze speciální lampy si každý mohl ověřit, zda použil roztok pro dezinfekci správně, v dostatečném množství a na celé ruce. Za odměnu si návštěvníci odnesli malou pozornost v podobě náplastí a desinfekčních kapesníčků.

„Obecně platí, že nejvíce infekcí se přenese na rukou a to i ve zdravotnických zařízeních, ve kterých by všichni měli umět dodržovat správné postupy. Důležité je znát situace, ve kterých je třeba používat dezinfekční prostředek. A neméně důležitý je i správný postup nanesení dostatečného množství dezinfekčního prostředku na všechna místa na rukou. Nesmíme zapomínat na konečky prstů a palce. I tentokrát se během kampaně ukázalo, že při dezinfekci rukou tato místa nejčastěji vynecháváme,“ říká Mgr. Blanka Hošková, manažerka kvality a sestra pro kontrolu a prevenci infekcí v hořovické nemocnici.

Osvětová akce „čisté ruce“ pro hořovickou nemocnici nekončí, je to výzva na celý rok 2018. „Dávkovače s dezinfekcí jsou pro návštěvníky nemocnice volně přístupné v přízemí a v dalších patrech hlavní budovy. Mytí a dezinfekce rukou patří mezi nejjednodušší způsoby, jak zabránit vzniku a šíření infekcí. Přestože si mnozí z nás myslí, že mytí rukou není žádná věda, každoroční testování dokazuje, že tak běžný úkon, jakým je mytí rukou, zvládá správně jen málokdo. Bezpečná péče je naše priorita,“ konstatuje Blanka Hošková.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.