Hořický zámek ožije již tuto sobotu

Na sobotu 23. června 2018 připravili členové spolku Strozzi – spolku přátel hořického zámku již tradiční akci „Zámek žije!“. Na nádvoří zámku bude opět celodenní pestrý kulturní program, při kterém vystoupí hudební, pěvecké a divadelní soubory z Hořic a okolí.
Těšit se můžete také na vystoupení skupiny historického šermu Tesák, hry a dílničky pro děti, lukostřelbu, bohaté občerstvení v režii Lumírova řeznictví, hořického pivovaru JungBerg a Nové vinotéky. Ve staré tvrzi bude připravena výstava soutěžních obrázků „Hořice – moje město aneb co mám na Hořicích nejraději“ a v průběhu odpoledne dojde k vyhlášení vítězů a předání cen. Ve sklepení budou opět k vidění zámecká strašidla. Součástí programu bude také sázení „Lípy svobody“ naproti zámku učiteli a žáky ZŠ a MŠ Na Daliborce. Dojde tím nejen k připomenutí letošního významného 100. výročí vzniku samostatné Československé republiky, ale také k navázání na historickou tradici, neboť v těchto místech stávala až do 60. let minulého století prastará lípa, z níž se dodnes zachoval jen název sídliště Pod Lipou. Po celý den bude také přístupná výstava Pocta motocyklovým závodům a lidem kolem nich v zámecké budově.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.