Hořelo v kovošrotu, Zálabí zahalil dým

V úterý 10. dubna v odpoledních hodninách se nad Kolínem začal kumulovat velký černý oblak dýmu. Netrvalo dlouho a prostřednictvím webu, sociálních sítí a a městského rozhlasu vedení města informovalo obyvatele Kolína o požáru v areálu kovošrotu u Starokolínské ulice, kde zahořela hromada (patrně odpadní drti) o rozloze 25 krát 25 metrů a výšce 4 metry.

Zejména obyvatelům Zálabí bylo opakovaně doporučováno, aby pokud možno nevětrali a netrávili čas venku. Hasiči obdrželi hlášení o požáru v 16:23 hod. Podle informací Ladislava Holomčíka, tiskového mluvčího středočeských hasičů, na místě zasahovaly hasičské jednotky ze stanic Kolín a TPCA Ovčáry, dále dvě podnikové jednotky z Lučebních závodů Draslovka a z Parama. Za dobrovolné hasiče byly na místě jednotky z Peček, Veltrub a Starého Kolína. „Byl vyhlášen II. stupeň požárního poplachu a bylo informováno vedení města. Zároveň byla informace předána České inspekci životního prostředí,“ uvedl Ladislav Holomčík s tím, že nejprve byly nasazeny dva proudy a pěna. Ta se v těchto případech používá za účelem vytvoření jakési „peřiny“, která udusí plameny.

V 19:30 hod. místostarosta Míchael Kašpar informoval veřejnost, že zplodiny hoření byly lokalizovány na minimum, únik kontaminované vody neproběhl a vstupní kanalizace do Labe jsou utěsněny. Příčinou požáru pravděpodobně byla závada na drtiči šrotu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak