Horácká Slavia ve středu vyráží na dalekou cestu, sehraje zápas s Ústím nad Labem

Horácká Slavia míří do vzdáleného Ústí nad Labem, kde bude s tamním Slovanem soupeřit o veledůležité body. Bílé hvězdy v posledním kole padly na ledě Havířova 1:4. O jedinou branku Třebíče v utkání se postaral Silvester Kusko, který proměnil nařízené trestné střílení. Ústecký Slovan odehrál své poslední utkání ve středu. Hokejisté Ústí nad Labem hráli se stejným soupeřem jako Horácká Slavia a stejným poměrem branek také prohráli. Bílé hvězdy se s ústeckým Slovanem v letošní sezóně střetly dvakrát, v obou duelech zvítězili hráči Horácké Slavie. Zápas mezi Třebíčí a Slovanem startuje ve středu v 18:00 na zimním stadionu v Ústí nad Labem.

Hokejový klub v Ústí nad Labem vznikl v roce 1963. Klub hrál krajský přebor pod názvem Slovan NV. Slovanu se podařilo v krajském přeboru zvítězit, ale následná kvalifikace o druhou ligu skončila nezdarem.

V sezóně 2002/2003 dostal klub nový název HC Slovan Ústečtí Lvi. V sezóně 2006/2007 se Slovanu podařilo vyhrát první ligu a postoupit do extraligy. Pro ústecké hokejisty a fanoušky to byl nezapomenutelný zážitek. Ústí nad Labem se však v tuzemské elitní soutěži nedařilo a následoval pád zpět do první ligy.

Ústí ale neskládalo zbraně, a i v dalších sezónách bylo jedním z lídrů první ligy. V následujících pěti sezónách se Slovan marně snažil o návrat mezi tuzemskou elitu. Slovan se v těchto sezónách dostal dvakrát do baráže, dvakrát prohrál ve finále a jednou v semifinále. Velkolepý návrat se tedy nekonal. Posledním velkým úspěchem Ústeckých Lvů bylo vyřazení Kladna ve čtvrtfinále Chance ligy a následné semifinále.

STATISTIKY HRÁČŮ HORÁCKÉ SLAVIE TŘEBÍČ
nejlepší střelec: Lukáš Nedvídek (13+16), Kusko Silvester (13+11)
nejlepší nahrávač: Lukáš Nedvídek (13+16)
lídr kanadského bodování: Lukáš Nedvídek (13+16)
procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Karel Vejmelka 94,66%, Lukáš Dostál 91,42%, Dominik Svoboda 84,21%, Pavel Jekel 88,7%

STATISTIKY HRÁČŮ SLOVANU ÚSTÍ NAD LABEM
nejlepší střelec: Antonín Melka (10+12)
nejlepší nahrávač: Daniel Vrdlovec (4+13), Lukáš Volf (7+13)
lídr kanadského bodování: Antonín Melka (10+12)
procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Jan Dlouhý 89,69%, Dominik Groh 85,13%, Štěpán Lukeš 91,67%, Aleš Stezka 91,72%

POSLEDNÍ ODEHRANÉ ZÁPASY TŘEBÍČE
ČEZ Motor České Budějovice – SK Horácká Slavia Třebíč 0:4
SK Horácká Slavia Třebíč – LHK Jestřábi Prostějov 3:4
SK Trhači Kadaň – SK Horácká Slavia Třebíč 4:3
SK Horácká Slavia Třebíč – Rytíři Kladno 1:2
AZ Residomo Havířov – SK Horácká Slavia Třebíč 4:1

POSLEDNÍ ODEHRANÉ ZÁPASY ÚSTÍ NAD LABEM
HC Slovan Ústí nad Labem – ČEZ Motor České Budějovice 5:0 kontumace
LHK Jestřábi Prostějov – HC Slovan Ústí nad Labem 2:0
HC Slovan Ústí nad Labem – SK Trhači Kadaň 5:1
Rytíři Kladno – HC Slovan Ústí nad Labem 3:2 po prodloužení
HC Slovan Ústí nad Labem – AZ Residomo Havířov 1:4

Sestava Třebíče z minulého utkání: Dostál (Do. Svoboda) – D. Mikyska, Szathmáry, L. Vágner, Nedbal, V. Čejka, Vl. Brož, Furch – Kusko, Nedvídek, Havlát – Malec, Tadeáš Král, Paták – Süss, Raška, M. Novák – Mlynář, Škvrně, Ferda.
Sestava Ústí nad Labem z minulého utkání: Š. Lukeš (Stezka) – M. Jandus, Zukal, Weinhold, Jeřábek, M. Zdvořáček (C), Mert, Látal (A) – Severa, L. Volf, Chrpa – Jánský (A), Pšenička, Jícha – Tůma, Davídek, T. Jandus – Planý, Kropáček, Krliš.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.