Search
Close this search box.

Horácká Slavia utrpěla v přípravném utkání s Kometou debakl

Už tradičním soupeřem v prvním přípravném utkání Horácké Slavie Třebíč bývá partnerská Kometa Brno. Tentokrát se hostům podařilo vyhrát vysokým rozdílem sedmi branek, oba trenéři ale utkání hodnotili střízlivě, protože kádry obou týmů ještě doznají několika změn. Zápas v horkém sobotním odpoledni viděly více, než dva tisíce fanoušků. Bohužel díky několika takyfanouškům, kteří si myslí, že mohou obtěžovat ostatní diváky a hráče, byl závěr utkání poznamenán zásahem hasičů a pořadatelů.

Úvodní vhazování zápasu vyhráli hráči brněnské Komety. Netrvalo dlouho a rozhodčí poprvé odpískali nedovolený zákrok. Lukáš Nedvídek obdržel dvě minuty za faul kolenem. Kometě se však začátek přesilové hry vůbec nepovedl. Kusko s Raškou se dostali do přečíslení a druhý jmenovaný uklidil kotouč za Vejmelkova záda. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Matěj Svoboda našel Petra Kratochvíla, který svoji šanci bez váhání proměnil a využil přesilovou hru. O další branku se postaral Karel Plášek, který pohotovou střelou poslal Brno poprvé v zápase do vedení. Vylučovalo se i na druhé straně. Za hákování zamířil na trestnou lavici Radim Zohorna. Obrana Komety ovšem své první oslabení zvládla na jedničku. Brno se v první periodě dostalo ještě jednou ke slovu. Tomáš Mlynář našel výborně postaveného Michala Kunce, jenž poslal Brno do dvoubrankového trháku.

Luboš Horký byl ve druhé třetině podražen Václavem Čejkou a Kometa si zahrála přesilovku. Ta však netrvala dlouho, protože se stejným přestupkem jako Václav Čejka provinil také Petr Kratochvíl. Dočekal dostal přesný pas a řítil se sám na Svobodu. Ten však vytáhl parádní zákrok a podržel svůj tým. Z následné akce se už tým z Jihomoravského kraje radoval. Dočekal přihrál před branku Eriku Meluzínovi, který svou holí usměrnil kotouč do třebíčské branky. Oba týmy se v polovině druhé třetiny rozhodly vystřídat své brankáře. Do branky Komety přišel Lukáš Dostál a na druhé straně vystřídal Svobodu Pavel Jekel. Nově příchozí strážci branek si ve druhé periodě všechny střely pohlídali, a skóre zápasu tak zůstalo neměnné.

Brno předvedlo ve třetí třetině velmi pohlednou akci a navýšilo svůj náskok o 4 branky. Štencl našel volného Tomáše Mlynáře, který poslal kotouč za Jekela. Třebíč se snažila něco udělat s výsledkem zápasu, ale brankář Dostál stále odolával všem střelám domácích. Navíc se před Jekelovou svatyní dostal k puku Alexandre Mallet, který poslal další kotouč do sítě Horácké Slavie. Mallet byl dnes opravdu při chuti a zanedlouho se prosadil znovu. Jeho rychlá střela znamenala navýšení skóre na 1:7. Druhou branku v zápase přidal také Erik Meluzín, který upravil na konečných 1:8.

SK Horácká Slavia Třebíč – HC Kometa Brno 1:8

Branky a nahrávky: 1. Raška (Kusko) – 2. Kratochvíl (Svoboda), 4. Plášek, 16. Kunc (Mlynář), 29. Meluzín (Dočekal), 46. Mlynář (Štencel), 50. Mallet (Bartejs), 50. Mallet (Zohorna, Svoboda), 56. Meluzín. Rozhodčí: -. Vyloučení: 2:7. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2048. Střely na branku: -. Průběh utkání: 1:0, 1:8.
SK Horácká Slavia Třebíč: Svoboda (31. Jekel) – Bilčík, Čermák, Čejka V., Hort, Kabelka, Furch, Kučera, Jurnečka – Čejka J., Nedvídek, Paták – Kusko, Raška, Novák – Havlát, Střondala, Ferda – Matula, Nejedlý, Frydrych.
HC Kometa Brno: Vejmelka (31. Dostál) – Kowalczyk, Mikuš, Mikyska, Štencel, Gulaši, Bartejs – Dočekal, Zohorna R., Mallet – Plášek, Süss, Horký – Svoboda, Mlynář, Kratochvíl – Meluzín, Kunc.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient