Search
Close this search box.

Horácká Slavia nasázela Porubě pět branek a domů si odvezla vítězství

Do Poruby odjížděli hokejisté Horácké Slavie s odhodláním prolomit venkovní šňůru nepříznivých výsledků. To se povedlo, i když začátek utkání vyšel lépe domácím. Už 41 vteřin po prvním buly vedla Poruba 1:0, když nedůslednosti v obraně hostů využil Jan Dufek. Třebíčští otočili čtyřmi brankami v řadě až na 1:4. V šestnácté minutě využil za devatenáct vteřin přesilovku střelou k tyči Lukáš Nedvídek. Na začátku druhé třetiny tečoval přesně Brožovu střelu Luboš Horký a hosté vedli. Na 1:3 zvyšoval Michal Vodný přesně v čase 26:00 a čtyřicet vteřin před koncem druhé periody proměnil trestné střílení Silvester Kusko – 1:4. Domácí se ale nevzdali a v početní výhodě dvou mužů snížil v devětačtyřicáté minutě na 2:4 Jakub Illéš. Tři a půl minuty před koncem snížil na rozdíl jediné branky druhým gólem v zápase Jan Dufek – 3:4. Domácí ještě zkusili hru v šesti bruslaři, ale jejich odvahu potrestal pátým gólem do odkryté klece Silvester Kusko a zpečetil tak tříbodovou výhru Bílých hvězd. Už v sobotu je na programu atraktivní domácí duel se Vsetínem.

Ostravané do odvety s Třebíčí vletěli po hlavě a už po 41 sekundách hry mohli slavit vedení. Jakub Illéš vyslal zpoza branky elegantní a chytrou zadovku na Jana Dufka, který využil zmatenosti Lukáše Dostála a poslal kotouč do odkryté klece – 1:0. Do další vážnější příležitosti se dostal už Jakub Illéš osobně, před brankou ale napálil pouze připraveného třebíčského brankáře. Na druhé straně tak mohli trestat hosté z Vysočiny, konkrétně Lukáš Nedvídek, do jeho dělovky z levé strany ale obětavě padl Ctirad Ovčačík. HC RT TORAX hrál následně zkrácenou přesilovku pět na tři, v ní ale nic kloudného nevymyslel, což byla voda na mlýn pro hráče Martina Sobotky, kteří ještě do pauzy stihli vyrovnat. V přesilovce napřáhl na levém kruhu Lukáš Nedvídek a zamířil přesně vedle vyrážečky Hynka Kůdely – 1:1.

Druhá třetina byla jasně v režii Třebíčských, které málem poslal do vedení už po pár vteřinách Vojtěch Střondala, ten se však v brankovišti Poruby nezorientoval rychle a volný puk nedokázal do klece uklidit. Co se ale nepovedlo jemu, to už dokonal Luboš Horký, jenž po zámku Ostravanů v jejich pásmu trefil z mezikruží mezeru nad Dostálovým ramenem – 1:2. Ve 23. minutě naopak poslal kotouč do brankoviště Marek Slavík, nikdo z domácích se ale k dorážce neměl, za což Poruba tvrdě pykala už o tři minuty později. V čase 26:00 totiž Michal Vodný bez problémů a ataku objel ostravskou bránu a poté s lehkostí uklidil po otočce kotouč do sítě – 1:3. Hynek Kůdela v tu ránu střídal, a tak přišla na řadu domácí premiéra pro Tadeáše Dvořáka. Porubský brankář svůj tým držel dlouho nad vodou, po faulu před brankovištěm ale rozhodčí nařídil trestné střílení a Silvester Kusko ranou mezi betony nezaváhal – 1:4.

Jak se Třebíči vyvedla druhá třetina, tak vyšla Porubě ta poslední. Do první šance na zvrat se při vlastním oslabení dostal Jiří Zdeněk, jeho pokus si ale Lukáš Dostál v klidu pohlídal. Domácí dostali následně podruhé k dispozici hru pět na tři, kterou už Flašarův výběr využil. Jan Hudeček nahodil kotouč zprava do brankoviště, kde už číhal Jakub Illéš, který tečoval puk nad lapačku – 2:4. Na velké drama bylo zaděláno v 57. minutě, kdy HC RT TORAX využil další přesilovku. Jakub Illéš sice trefil nejprve jen tyč, puk se ale odrazil na hůl Jana Dufka, který už prostřelil zpoza kruhů vše, co mu stálo v cestě. Jakub Illéš mohl být hrdinou, minutu před koncem ale v tutovce trefil z první jen pravý Dostálův beton. Závěrečný tlak už k vyrovnání nevedl, místo toho ujel při hře bez gólmana Silvester Kusko, který měl už jednoduchý úkol – 3:5.

HC RT TORAX Poruba – SK Horácká Slavia Třebíč 3:5

Branky a nahrávky: 1. Dufek (Illéš, Slavík), 49. Illéš (Hudeček, Dufek), 57. Dufek (Illéš, Slavík) – 16. Nedvídek (Szathmáry, Raška), 21. L. Horký (Vl. Brož, Nedvídek), 26. Vodný (Střondala), 40. Kusko (TS), 60. Kusko (L. Horký, Nedvídek). Rozhodčí: Dědek, Šutara – Bosák, Maštalíř. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 425. Střely na branku: 31:42. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 3:4, 3:5.
HC RT TORAX Poruba: Kůdela (26. Tadeáš Dvořák) – Slavík, Ovčačík, Urbanec, Matějíček, Dundáček, Čypas – Dufek, Hudeček, Illéš – J. Káňa, Zdeněk, Ollender – Jankovský, T. Jáchym, Kanko – Häring, Vymazal, Tomi.
SK Horácká Slavia Třebíč: Dostál – Bilčík, Szathmáry, L. Vágner, Vl. Brož, V. Čejka, Nedbal, Kučeřík – Vodný, Raška, Střondala – Kusko, Nedvídek, L. Horký – J. Čejka, Tadeáš Král, Paták – Süss, Mlynář, M. Novák.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient