Holka v bikinách, co proslavila plážový volejbal, ukončila kariéru

(Aktualizováno před )

Ve třiceti letech se rozhodla Kristýna Hoidarová Kolocová (na fotce vpravo) ukončit kariéru. Ještě před pár lety tvořila spolu s Markétou Nausch Slukovou populární a úspěšnou dvojici plážových volejbalistek, kterým se říkalo Kiki a Maki. V posledních letech hrála s Michalou Kvapilovou.
Kiki a Maki patří ke sportovcům, kterým se povedlo pozvednout jejich sport do většiho povědomí lidí. A Magazín Domácích novin vám teď nabízí pár takovýchto dalších “propagátorů”.

Kristýna Hoidarová Kolocová a Markéta Nausch Sluková – a začněme právě zmiňovanou dvojicí. Jejich prvním větším úspěchem bylo 5. místo na olympijských hrách v Londýně 2012. Několik stejných umístění dosáhly i na světových pohárech. Dalších úspěchů se dočkaly ale i po nečekaném a zároveň bouřlivém rozchodu. Kolocová spolu s Kvapilovou se staly v roce 2017 vicemistryněmi Evropy. To Sluková s novou spoluhráčkou Barborou Hermanovou dokonce letos evropský šampionát vyhrály a navíc se jim povedlo zvitězit i ve světovém poháru.

Aleš Valenta – nebýt tohoto šumperského rodáka, mnoho Čechů by nevědelo, co to pořádně akrobatické lyžování je. V roce 2002 na olympiádě v Salt Lake City předvedl ve finále salto s pěti vrtuty, což do té doby nikdo nedokázal a o držiteli zlaté medaile bylo rozhodnuto.
Na druhou stranu je pravda, že už se nenašel žádný pokračovatel tohoto lehce adrenalinového sportu a tak akrobatické lyžování zas trochu upadá v zapomnění. A do popředí se dostal snowboard.

Ester Ledecká a Eva Samková – Právě díky těmto mladým snowboardistkám se tato disciplína rychleji dostala do povědomí, především u starších ročníků, protože pro mnohé mladé už byl tento sport jasnou jedničkou a především životním stylem. Samková se stala olympijskou vítězkou v roce 2014, Ledecká o čtyři roky později a to dokonce dvojnásobnou (ještě kralovala na sjezdovém lyžování).

Gabriela Koukalová – I když to není úplně stoprocentní, vypadá to, že tato biatlonistka už se ke svému sportu nevrátí. Zaprvé kvůli zdravotním problémům, zadruhé jí podle jejích slov už chybí motivace a za třetí její vztahy s lidmi z českého biatlonového světa jsou tak narušené, že už by se opravdu těžko a s chutí vracela. Vše zkomplikovala její biografie vydaná letos na jaře, kde v podstatě na nikom nenechala nit suchou…Na druhou stranu je pravda, že nebýt této okaté sportovkyně, biatlon by se nestal u nás tak populární jako je teď. V žebříčcích sledovanosti překonávaly přenosy ze světového poháru v biatlonu i lecjaké fotbalové zápasy. Víkend co víkend byly statisíce Čechů nalepení na obrazovkách, když jela “naše Gabi”. A zpravidla jela výborně!

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz