Search
Close this search box.

Hokejový útočník naháněl rozhodčího a vyhrožoval mu smrtí

Až po několika týdnech vyšlo veřejně najevo, co se stalo v zápase druhé hokejové ligy mezi Jabloncem a Řišuty. Útočník Severočechů Marek Frk 26. října doslova naháněl po ledě hlavního rozhodčího a ještě mu verbálně vyhrožoval.

„Při odjezdu na trestnou lavici hráč napadal hlavního rozhodčího a verbálně vyhrožoval – ´ty čůr…, ty už si nezapískáš´. I přes několik výzev nechtěl opustit ledovou plochu a snažil se nahánět hlavního rozhodčího. Poté, co opustil ledovou plochu, se několikrát vrátil z kabiny a nadále verbálně vyhrožoval hlavnímu rozhodčímu ´zabiju tě´,“ uvádí se v zápisu o utkání.

Co tomuto incidentu předcházelo? V poslední minutě základní hrací doby za stavu 4:3 pro Řišuty obdržel Frk od hlavního rozhodčího Milana Vyštejna menší trest za hrubost. S tím však nesouhlasil, což nakonec vedlo k desetiminutovému osobnímu trestu za nesportovní chování. Poté následovalo Frkovo běsnění.

Disciplinární komise musela logicky vyřknout přísný verdikt. Frkovi zastavila činnost až do 27. dubna, tedy do konce probíhajícího ročníku. „Zejména právě s ohledem na charakter provedených výhrůžek usmrcením směrem k napadenému rozhodčímu jsme shledali popsané jednání jako zvláště zavrženíhodné a dospěli k závěru, že se dopustil zvlášť závažného disciplinárního,“ stojí v rozhodnutí disciplinárky.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient