Hokejový trenér David Čermák doplňuje obranu i útok

Do třetího týdnu suché přípravy vstoupili Rytíři s 20 podepsanými hráči a 8 mladíky, kteří bojují o svoji šanci. Trenérské trio David Čermák, Jindřich Lidický a Jan Kregl doplnilo těžkou dřinu tréninky na ledě a očekává posílení jak v obranných, tak v útočných řadách. Na postu brankářů už naopak vládne spokojenost. „Máme Lukáše Cikánka, který měl loni výbornou sezonu, a k němu máme tři mladé, talentované gólmany,“ pochvaluje si Čermák, který zároveň zastává funkci sportovního manažera.

Suchá příprava je v plném proudu, co jste hráčům naordinovali?

Kondiční přípravu má na starosti opět náš kondiční trenér Michael Obrtel. Teď jsme začali třetí týden přípravy. První dva týdny byly věnované rozvoji všeobecné vytrvalosti a kluci se do toho pozvolna dostali. Letošní letní příprava je kratší, protože se hrála baráž. Máme tedy jenom sedm týdnů, během kterých musíme všechno stihnout.

Josef Zajíc říkal, že hráči trénují ve dvou skupinách. Platí to pořád?

Pořád jsme rozdělení na dvě skupiny, ale obě jedou to samé a mají stejný program. Je to rozdělené jen kvůli počtu hráčů. Aby mohli trénovat v posilovně a nebylo jich tam moc. Takhle máme o hráčích zároveň lepší přehled.

Součástí přípravy jsou i tréninky na ledě. Proč jste zvolili tuto variantu?

Chtěli jsme to tak od začátku. Trend je nyní takový, že hráči zůstávají na ledě celou sezonu. První dva týdny jsme jezdili na led do Kralup jen jednou týdně, teď už ale budeme jezdit dvakrát.

Na led chodíte hlavně proto, aby z toho hráči nevypadli, nebo se už zaměřujete na něco konkrétního?

Tím, že se hrála baráž, z toho kluci ani nevypadli. Je to zaměřené hlavně na rozvoj individuálních činností.

V přípravě dostává šanci hodně mladých kluků z juniorky. Jak se vám zatím líbí?

Srovnali se s tím velmi dobře. Pro ně je to šance, aby se klidně do prvního týmu propracovali.

Máte nějakou představu, kolik mladých hráčů by se do týmu mohlo dostat?

Dopředu nad tím takhle vůbec nepřemýšlíme. Budou hrát ti, kteří na tom budou nejlépe. Nebudeme koukat na to, jestli jsou mladí nebo staří. Když budou hrát všichni mladí dobře, tak budou hrát klidně všichni.

Vedle role trenéra jste sportovním manažerem, takže musíte i shánět posily. Kde musí ještě přijít posílení?

Určitě hledáme kvalitní doplnění jak do obrany, tak do útoku. Tyhle věci řeším ve spolupráci s Jaromírem.

Na postu brankářů, kam přišel Adam Brízgala, už je tedy hotovo?

Je. Máme Lukáše Cikánka, který měl loni výbornou sezonu, a k němu máme tři mladé, talentované gólmany. Teď záleží na nich, jak si vybojují další šanci.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient