Hokejový stadion v Edenu má nový kabát

(Aktualizováno před )

Plocha zimního stadionu v Edenu doznala před blížící se sezonou zásadní změny. Staré mantinely s nosnými ocelovými sloupky mezi jednotlivými skly jsou minulostí, na jejich místo byly instalovány nové, které jsou v souladu s moderními trendy ledního hokeje.

Nové mantinely splňují předpisy IIHF 2018 a jejich charakteristickým znakem je absence ocelových sloupků a gumových těsnících profilů mezi ochrannými skly. Ta jsou fixována přímo v mantinelu.

Nové jsou rovněž ochranné sítě, které již nejsou za brankou v rovině, jako tomu bylo doposud, ale kopírují obloukovitý tvar ledové plochy. Na přelomu července a srpna ještě dojde k obměně boxu časoměřičů, trestných lavic a střídaček.

Slavia v posledních letech modernizuje zázemí mimo jiné díky dotacím od Hlavního města Praha, klub se na těchto rekonstrukcích podílí finanční spoluúčastí. Kromě mantinelů došlo v nedávné době k výstavbě rozcvičovny či centra mládeže, rekonstrukce chladícího zařízení nebo modernizaci šaten a sociálních zařízení.

První utkání na ploše osázené novými mantinely odehraje slávistický A-tým v úterý 7. srpna proti kazašskému Pavlodaru, v rámci přípravy se mohou fanoušci těšit i na derby se Spartou, které je na programu 23. srpna. Novou prvoligovou sezonu odstartují sešívaní v Edenu v pondělí 10. září proti Přerovu.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz