Hokejovou juniorku i dorost čekají tento týden ještě dva zápasy

Ve druhém zářijovém týdnu čekají na mládežnické týmy Komety celkem čtyři zápasy. Junioři ve čtvrtek zavítají na led Žďáru nad Sázavou, dorostenci zase hrají ve stejný den s Duklou v Jihlavě. V sobotu pak juniorka přivítá olomouckou Moru a dorost vyzve, též na svém ledě, žďárské Plameny.

Juniorka se vrátila z rakouského Salcburku s neúspěchem a dvěma porážkami na kontě. Od silného soupeře, mimo jiné také finalisty loňského ročníku Extraligy staršího dorostu, schytala v prvním utkání nepříjemných deset gólů a podlehla mu 10:3. V dodatečných nájezdech už ale byli úspěšnější hráči Komety a získali alespoň bod. Druhé utkání nebylo tak gólově bohaté, ale i tak se po výhře 4:0 znovu radovali domácí, kteří byli tentokrát šťastnější i v nájezdové loterii.

Junioři jsou tak nyní odhodláni poprvé v novém ročníku zvítězit. První příležitost k tomu budou mít už ve čtvrtek, kdy se postaví hráčům Žďáru nad Sázavou. V tabulce skupiny C se Kometa po dvou odehraných zápasech nachází na posledním šestém místě se ziskem jednoho bodu. Její poměr vstřelených a inkasovaných gólů zatím není úplně lichotivý, konkrétně 3:14. Nejvíce bodů, přesněji dva, mají na kontě Michal Kunc, střelec dvou branek, a Vojtěch Kadlic, jenž dvakrát asistoval. Úspěšnost brankáře Filipa Kašpara, který odchytal více minut, je 85,11 %.

Žďár nad Sázavou se nachází v tabulce na pátém místě se třemi získanými body, na Kometu má tedy náskok dvou bodů. Plameny se na začátku sezony utkaly dvakrát s Olomoucí. Na domácím ledě ji dokázaly rozstřílet 6:1. Prodloužení však ovládli Kohouti. Na stadionu Mory už Žďár tak úspěšný nebyl. V základní hrací době prohrál 5:2 a neuspěl i v nájezdovém rozstřelu. Nejvíce kanadských bodů získali útočníci Jakub Konečný (2+2) a Martin Nagy (1+3).

O dva dny později se junioři poprvé v sezoně představí na domácím ledě. Do Brna dorazí olomoucká Mora. Její úvodní dva zápasy už jsme si představili, protože hrála se Ždárem. V tabulce se Kohouti nachází na druhé příčce s pěti získanými body. Dva hráči mají po dvou zápasech slušnou bilanci dvou gólů a tří přihrávek, konkrétně jsou to Josef Podlaha a Michal Matiaško.

Dorostenci načali nový ročník výborně. Proti Havlíčkovu Brodu si připsali všechny čtyři body po vítězství 8:1 v základní hrací době i nadstaveném prodloužení.

V tabulce skupiny Střed se díky skóre dostali na třetí pozici. V úvodním zápase si dva hráči Komety připsali tři kanadské body. Přesněji to byli Nesim Harmim (2+1) a Ivo Sedláček (1+2). Brankář Ondřej Bizoň má po povedeném utkání úspěšnost zákroků 95,45 %.

Čtvrtečním soupeřem dorostu bude jihlavská Dukla. Jihlava sezonu neodstartovala už tak dobře, když českobudějovickému Motoru podlehla 3:1. V nadstavbě se jihlavským podařilo uspět a odvést domů aspoň bod. Větší množství hráčů z Jihlavy má na kontě jeden kanadský bod, vypíchnu střelce Davida Polodnu a Ondřeje Brožu.

V sobotu se dorostenci představí na domácím ledě. Do DRFG areny přijede na utkání Žďár nad Sázavou. Plamenům se úvodní zápas vůbec nepodařil, protože ze souboje s Mladou Boleslaví si přivezly vysokou porážku a nula bodů. V Brně tak budou chtít určitě uspět. Tři hráči si připsali kanadský bod, jediným střelcem je Michael Procházka.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak