Search
Close this search box.

Hokejoví trenéři nominovali další dva zástupce do mládežnických reprezentací

Mládežnické soutěže čeká v listopadu reprezentační přestávka, během níž všechny věkové kategorie národního týmu poměří síly se zahraničními soupeři. Mezi nominovanými a náhradníky do jednotlivých výběrů jsou i někteří zlínští hokejisté.

Národní tým U20
Nejstarší mládežnický výběr má na programu Turnaj čtyř zemí v Hodoníně. O víkendu 9. až 11. listopadu se čeští mladíci utkají postupně se Švédskem, Ruskem a Finskem. Na případné povolání z řad náhradníků čeká zlínský útočník Jan Václavek, který v této sezoně vedle juniorky nastoupil i za seniorské týmy Zlína a Přerova.

Národní tým U19
„Devatenáctku“ čekají od 5. do 12. listopadu nejprve přípravný kemp v Rokycanech a následně tři přátelské zápasy ve finském Vierumäki proti domácí reprezentaci. V nominaci jsou obránce Jan Dluhoš (na snímku), který kromě Zlína figuruje také na soupisce Litoměřic, a forward Zdeněk Sedlák, který před třemi lety zamířil ze Zlína do finského Kärpät Oulu.

Národní tým U18
Reprezentace do 18 let se sejde v Kravařích, kde se od 7. do 11. listopadu zúčastní Turnaje pěti zemí. Mladí Češi postupně vyzvou Švýcarsko, Spojené státy, Finsko a Švédsko. Trenéři při tvorbě nominace ukázali vedle dalších také na obránce Jiřího Suhradu, který do loňska hájil barvy zlínského klubu a od letošní sezony působí ve finském Lahti Pelicans.

Národní tým U17
Nejdelší program ze všech má tentokrát „sedmnáctka“, která se už 28. října sešla v Kladně a o dva dny později se vydala do Kanady na turnaj U17 World Hockey Challenge. Jisté v tuto chvíli je, že mladí Češi sehrají přípravný zápas se Švédském a v rámci samotného turnaje vyzvou Spojené státy a dva výběry Kanady. Další program pak bude záviset na vývoji turnaje. Do nominace prošel zlínský obránce Tadeáš Talafa, mezi náhradníky pak figuruje útočník Dominik Luža.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient