Hokejoví trenéři nominovali další dva zástupce do mládežnických reprezentací

Mládežnické soutěže čeká v listopadu reprezentační přestávka, během níž všechny věkové kategorie národního týmu poměří síly se zahraničními soupeři. Mezi nominovanými a náhradníky do jednotlivých výběrů jsou i někteří zlínští hokejisté.

Národní tým U20
Nejstarší mládežnický výběr má na programu Turnaj čtyř zemí v Hodoníně. O víkendu 9. až 11. listopadu se čeští mladíci utkají postupně se Švédskem, Ruskem a Finskem. Na případné povolání z řad náhradníků čeká zlínský útočník Jan Václavek, který v této sezoně vedle juniorky nastoupil i za seniorské týmy Zlína a Přerova.

Národní tým U19
„Devatenáctku“ čekají od 5. do 12. listopadu nejprve přípravný kemp v Rokycanech a následně tři přátelské zápasy ve finském Vierumäki proti domácí reprezentaci. V nominaci jsou obránce Jan Dluhoš (na snímku), který kromě Zlína figuruje také na soupisce Litoměřic, a forward Zdeněk Sedlák, který před třemi lety zamířil ze Zlína do finského Kärpät Oulu.

Národní tým U18
Reprezentace do 18 let se sejde v Kravařích, kde se od 7. do 11. listopadu zúčastní Turnaje pěti zemí. Mladí Češi postupně vyzvou Švýcarsko, Spojené státy, Finsko a Švédsko. Trenéři při tvorbě nominace ukázali vedle dalších také na obránce Jiřího Suhradu, který do loňska hájil barvy zlínského klubu a od letošní sezony působí ve finském Lahti Pelicans.

Národní tým U17
Nejdelší program ze všech má tentokrát „sedmnáctka“, která se už 28. října sešla v Kladně a o dva dny později se vydala do Kanady na turnaj U17 World Hockey Challenge. Jisté v tuto chvíli je, že mladí Češi sehrají přípravný zápas se Švédském a v rámci samotného turnaje vyzvou Spojené státy a dva výběry Kanady. Další program pak bude záviset na vývoji turnaje. Do nominace prošel zlínský obránce Tadeáš Talafa, mezi náhradníky pak figuruje útočník Dominik Luža.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak si vyrobit piňatu a odkud se k nám zvyk rozbíjet tyto krásné ozdoby na oslavách vlastně dostal?

Piñata je tradiční předmět používaný při oslavách a slavnostech, zejména v latinskoamerické kultuře. Jedná se o nádobu ve tvaru zvířete, postavy nebo nejrůznějšího tavru, která je vyrobena z papíru nebo jiných materiálů a je naplněna sladkostmi, drobnými dárky či konfetami. Piñata je zavěšena na provazu nebo lanku a účastníci slavnosti se střídají ve snaze rozbít ji, aby se dostali k jejímu obsahu. K dostání je i v Česku ve specializovaných eshopech, kde seženete všechno možné na oslavy a party, my si ale za chvilku ukážeme, jak si s trochou šikovnosti můžete vyrobit takovou originální ozdobu sami.

Mezinárodní kosmická stanice zachycena na Opavsku

V létě, kdy Slunce dosahuje v poledne své nejvyšší polohy, máme jedinečnou šanci vidět Mezinárodní kosmickou stanici (ISS) jak pluje před naším sluncem. Tuto zvláštní událost mohl v sobotu 3. června 2023 pozorovat Petr Horálek, vědec z Fyzikálního ústavu v Opavě. Bylo to v obci Uhlířov u Opavy, kde mohl vidět ISS i spoustu slunečních skvrn.

Proč je Snusim.to první volbou při nákupu nikotinových sáčků a žvýkacích tabáků?

Představte si eshop, který je víc než jen obchodem. Snusim.to je místem, kde se milovníci snusu a nikotinových sáčků shromažďují, sdílejí své zkušenosti a objevují nové produkty. Společnost je známá svou vášní pro své produkty a dlouholetými zkušenostmi v oblasti snusu. Největší prioritou Snusim.to je poskytnout zákazníkům nejlepší zážitek z užívání snusu.

Češi stále více preferují masivní nábytek. Jaké dřevo je nejoblíbenější?

Pokud jste si v poslední době všimli, že v Česku se stále častěji objevuje masivní nábytek, nejste sami. Tento nový trend získává na popularitě a láká stále více lidí nejen svojí robustností, ale hlavně svou kvalitou. Přirozeně výběr správného dřeva je klíčovým faktorem při výrobě tohoto elegantního nábytku a proto se podíváme na to, jaké druhy dřeva jsou momentálně nejoblíbenější. Pokud vás zajímá, jestli jsou vaše preference v souladu s tímto trendem, neváhejte a pokračujte ve čtení!