Hokejoví nadšenci se mohou těšit na Stanley Cup. V červenci přijede do Česka

Díky Michalu Kempnému a Jakubu Vránovi budou mít čeští sportovní nadšenci možnost vidět naživo nejslavnější trofej, která se dá získat v ledním hokeji. 10. července má přiletět do Česka Stanley Cup.

Kempný s Vránou pomohli před pár týdny týmu Washington Capitals získat tuto slavnou trofej. Naposledy jí mohli Češi vidět před třemi lety díky Michalu Rozsívalovi, který jí získal s Chicagem. Každý hráč vítězného týmu má právo si jí “užívat” dva dny ve své rodné zemi, respektive rodném městě. “Stanleyův pohár by tu měl být 10. a 11. července. S klukama dáváme dohromady program oslav a nějak ho teď finalizujeme, jak to skloubíme dohromady,” řekl Aleš Volek ze společnosti Alvo sports management, která zastupuje oba hokejisty.

Na pohár se mohou určitě těšit obyvatelé Hodonína, odkud pochází Kempný. Neměl by vynechat i Brno, kde tento hráč strávil důležitou část své hokejové kariéry. Vrána pochází z Prahy, takže i naše hlavní město se může těšit na přítomnost Stanley Cupu. “Vezmu Stanley Cup do Letňan na hokejový stadion. A taky na hřbitov, protože mi během sezony umřela babička. Mám i pár dalších míst, ještě mám pár dní čas si to promyslet,” řekl dvaadvacetiletý Vrána.

V týmu Washingtonu byl sice i další český hráč Jakub Jeřábek, ale protože neodehrál požadovaný počet zápasů, nemá právo být zařazen mezi vítěze.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz