Search
Close this search box.

Hokejoví dorostenci se připravují na novou sezónu

Všechny věkové kategorie Komety se pečlivě připravují na novou sezónu. Dorosty se letos sloučily pouze v jednu kategorii, a tak bude o to větší snaha uspět. Hlavní kouč brněnského dorostu Marek Moskal dbá na přípravu a k ruce mu navíc v podobě asistenta bude v brněnském hokeji známé jméno – Kamil Brabenec.

Kometa opět láká děti na Hokejové víkendy, které se stávají čím dál tím víc populárnější…
Při čtvrtém víkendu se nám sešlo až sto dětí, což je super, a museli jsme je rozdělit dokonce do tří skupin. Dělili jsme je podle věku a věnovali se hlavně bruslení. Ještě nás o tomto víkendu čeká poslední Hokejový víkend s Kometou.

Vy budete příští rok opět trenérem dorostu. Jak probíhají přípravy na novou sezónu?
S kolegou Kamilem Brabencem jsme zatím s přípravou spokojeni, musím říct, že kluci poctivě na tréninky chodí. V přípravě střídáme dvoufázové tréninky, které máme v pondělí a ve středu. Ráno míváme tělocvičnu, kde kluci mají spíše herní trénink proložený nějakou dynamikou a poté hrajeme basketbal, florbal či fotbal. Dvakrát týdně jsme dali led, a to ve středu odpoledne a v pátek. V pátek je to spíše více kondiční, věnujeme se bruslení. Jednou za 14 dní využíváme lužánecký kopec a na konci týdne máme vždy regenerační bazén. Zatím panuje spokojenost.

A jak vypadá hráčský kádr pro nový ročník?
Zase se to posunulo. Zůstanou nám kluci, kteří byli loni první rokem v mladším dorostu, plus přišli kluci z osmé třídy. Máme teď zhruba 25 hráčů a k tomu další tři čtyři na zkoušku odjinud. Dva z nich vypadají slušně, a tak je nejspíš využijeme do kádru. Ještě máme asi dva týdny na změny, tak věřím, že to dobře vyladíme.

Co může týmu přinést váš nový asistence Kamil Brabenec?
Kamil má velké zkušenosti, celý život hrál hokej na špičkové úrovni. Určitě rozumí také mládeži, protože má dva kluky, kteří hrají hokej. I když nehrál, tak s námi chodil pravidelně na hokejové víkendy a celkově je rád ve sportovním prostředí. Zajímá se o všechno, chodí na zápasy a také na tréninky, a je moc dobře, že tu bude s námi.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient